Amistar Gold Max z rozszerzoną rejestracją w zbożach

Fungicyd Amistar Gold Max dotychczas był stosowany przez producentów rzepaku i buraka cukrowego. To zmieni się jednak od bieżącego sezonu 2023, gdyż ten preparat od Syngenty uzyskał rejestrację również w zbożach.
Syngenta poinformowała o rozszerzeniu rejestracji fungicydu Amistar Gold Max o możliwość stosowania w zbożach. Dzięki poszerzeniu rejestracji produkt ten stał się jeszcze bardziej uniwersalny, ponieważ oprócz wspomnianego rzepaku i buraków cukrowych można go również stosować w uprawie słonecznika, soi, a także w wielu uprawach małoobszarowych.
Amistar Gold Max z rejestracją również w zbożach
Jak poinformowała firma Syngenta popularny fungicyd uzyskał rejestrację w nowych uprawach takich jak np.:
- pszenica ozima i jara,
- pszenżyto ozime i jare,
- żyto ozime i jare.
Uniwersalny fungicyd od Syngenty
Dzięki poszerzeniu rejestracji o nowe uprawy fungicyd stał się jeszcze bardziej kompleksowy i przydatny dla rolników. Zaletą fungicydu Amistar Gold Max jest również zastosowana w nim innowacyjna technologia AMISTAR®. Zapewnia ona niezwykle wysoką skuteczność w walce z chorobami grzybowymi w fazie liścia flagowego oraz efekt zieloności rośliny. Produkt ten nie tylko przedłuża wegetację, ale także opóźnia procesy starzenia się rośliny. Co w efekcie wpływa na maksymalizację potencjału plonowania.
Amistar Gold Max — jakie jest dawkowanie?
Popularny fungicyd od Syngenty zalicza się także do produktów łatwych i wygodnych w dawkowaniu i użyciu. Można go stosować w niemal wszystkich uprawach w dawce 1/l/ha. Na uwagę zasługuje również gotowa formulacja preparatu, dzięki której nie jest konieczne mieszanie produktu z innymi preparatami. Ponadto, w składzie tego preparatu można znaleźć substancję difenokonazol, która pozwala na zmianę użycia triazolu w sekwencji zaplanowanych zabiegów. Nie jest to bez znaczenia w budowaniu strategii antyodpornościowej.
Więcej informacji o Amistar® Gold Max można znaleźć na stronie internetowej Syngenta.
Źródło: Informacja prasowa Syngenta
Czytaj również: Ceny ziemi rolnej według GUS — nawet 100 tys. zł za 1 ha!
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.