ARiMR rezygnuje z kontroli na miejscu!
Epidemia koronawirusa coraz bardziej wpływa na ograniczone funkcjonowanie instytucji okołorolniczych. W obecnej sytuacji preferuje się kontakt telefoniczny, bądź mailowy z beneficjentem. Kolejne ograniczenia wprowadziła również ARiMR. W trosce o zdrowie rolników i pracowników ARiMR rezygnuje z przeprowadzania kontroli na miejscu.
Spis treści
Nowe informacje w komunikacie ARiMR
Jak można przeczytać w komunikacie ARiMR ograniczenia wprowadzono na skutek panującej epidemii, zgodnie z zaleceniami rządu i służb sanitarnych. ARiMR rezygnuje z kontroli na miejscu w gospodarstwach, w których obecność beneficjenta byłaby niezbędna do przeprowadzenia czynności kontrolnych. Zawieszenie powyższych działań wprowadzono na chwilę obecną do końca marca br.
ARiMR rezygnuje z kontroli na miejscu, ale płatności przyzna w terminie
W komunikacie ARiMR można przeczytać, że powyższe ograniczenia nie wpłyną na opóźnienie, bądź wstrzymanie procesu realizacji płatności wobec beneficjentów. ARiMR zapewnia, że będzie monitorować sytuację epidemiologiczną, co w efekcie może doprowadzić do dalszego zawieszenia kontroli na miejscu po 1 kwietnia br.
Mimo, tego że kontrole na miejscu są zawieszone, to rolnicy są zobligowani realizować zobowiązania w ramach płatności bezpośrednich i PROW 2014-2020.
ARiMR rezygnuje z kontroli, więc jak się z nimi skontaktować?
ARiMR rezygnuje z kontroli, ale wnioski będą nadal poddawane kontroli administracyjnej. Jak wspominaliśmy w naszym artykule aktualnie można skontaktować się z ARiMR telefoniczne, bądź mailowo. Jeśli chcecie załatwić jakaś sprawę w Agencji to możecie kierować pytania na adres e-mail: ALERT@ARIMR.GOV.PL lub dzwoniąc na infolinię pod numer: tel. 22 595 06 99. Można również kontaktować się przez formularz kontaktowy, a także przez skrzynkę ePUAP. Jeśli natomiast sprawa ma być załatwiona bezpośrednio we właściwym biurze powiatowym, to należy skorzystać z powyższej listy kontaktów.
Rolniku pamiętaj o terminach!
Przypominamy, że do 15 kwietnia br. istnieje możliwość złożenia oświadczeń potwierdzających brak zmian względem 2019 roku. Natomiast, wniosek o płatności bezpośrednie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus można składać do 15 maja br. Możliwe jest także przesłanie wniosku po terminie (do dnia 9 czerwca), aczkolwiek za każdy dzień opóźnienia płatności ulegną pomniejszeniu o 1%. Terminy te mogą ulec zmianie, ponieważ KE wyraziła wstępną zgodę na wydłużenie okresu składania wniosków, o czym można przeczytać tutaj.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!