ARiMR windykuje rolników – OPZZ RIOR chce odwołania prezesów!

Download PDF

Problem związany z funkcjonowaniem ARiMR istnieje od dawna. Winni w tym przypadku nie są zwykli pracownicy, tylko osoby odpowiadające za finanse polskich rolników. Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą coraz to nowsze sprawy, podczas których ARiMR windykuje rolników. Dlatego OPZZ RIOR wnosi list do premiera RP o odwołanie prezesów.

OPZZ RIOR wnosi pismo o natychmiastowe odwołanie prezesów ARiMR

Zdaniem OPZZ RIOR windykacja rolników jest brutalna. Dlatego przewodniczący Sławomir Izdebski w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego przytacza konkretne przykłady i domaga się odwołania zarządu Agencji. Podkreśla w nim również, że:

,,Działający w ARiMR Departament Prawny kierowany przez zaufaną osobę Pani Marii Fajger nastawiony jest przede wszystkim na pozywanie rolników do sądu, ze względu na zapewnienie sobie atrakcyjnej państwowej posady, oraz koszty zastępstwa procesowego.

Dlaczego ARiMR windykuje rolników? Odpowiedź jest dość prosta, ponieważ nie płacą zobowiązań. Jednak całej sprawie dramatu dodaje fakt jak jest to realizowane. Przewodniczący Izdebski uważa, że bez poszanowania prawa i brutalnie. Z tego powodu pisząc do premiera Morawieckiego przywołuje konkretne sytuacje i szeroko je opisuje. Całe Pismo sprawie odwołania kierownictwa ARiMR można przeczytać tutaj, natomiast poniżej wskazujemy na kilka wyjątków.

Ciężko chory rolnik z długiem 300 tys. zł naliczonym przez ARiMR

ARiMR windykuje rolników, zdaniem OPZZ brutalnie! Pierwszy przytoczona sprawa dotyczy rolnika chorującego na nowotwór, któremu ARiMR naliczyła wysoki dług będący trudny do spłacenia. Rolnik walczy w tym przypadku, nie tylko o rozłożenie należności na raty, ale także na przeprowadzenie ponownej kontroli w gospodarstwie. ARiMR długo nie potrafiła przeprowadzić skutecznej kontroli, nie chciała też rozłożyć zadłużenia na raty. Dopiero po kilku interwencjach Agencja przyznaje się do błędu, zmniejszając dług do około 160 tys. zł.
Rolnik był w tym przypadku ofiarą mechanizmu, na który przyzwolił zarówno prezes ARiMR, jak i jego obecna zastępczyni. Z listu przewodniczącego Izdebskiego wynika, że ARiMR windykuje rolników, a na krzywdzie ludzkiej dorabiają się niemieckie firmy leasingowe, do których trafia w pierwszej kolejności dotacja na inwestycje w rolnictwie.

ARiMR windykuje rolników, nawet niepełnosprawne małżeństwo w podeszłym wieku

Kolejny przykład przedstawia małżeństwo 80-letnie, któremu ARiMR naliczyła około 14 tys. zł długu. Oczywiście rozłożenie na raty należności nie wchodzi w grę, ARiMR nie bierze pod uwagę tzw. czynników społecznych. Dopiero po interwencji przewodniczącego OPZZ RIOR możliwe jest uwolnienie małżeństwa w podeszłym wieku z narastającego długu.

ARiMR windykuje rolników, co ciągnie się latami

Jeśli chodzi o windykację prowadzoną wśród rolników należy podkreślić, że zwykle trwa ona nawet 20 lat. Przez co dotyka rolników w wieku 75-80 lat. ARiMR zazwyczaj zabiera im ostatnie pieniądze pochodzące z niskich emerytur rolniczych. Dlatego wg. rolniczego OPZZ należy przeprowadzić gruntowne zmiany w kierownictwie ARiMR, tak aby podejmowane przez nich decyzje nie były bezpodstawne i wydawane na granicy prawa.

Źródło: Biuro prasowe OPZZ RIOR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 17

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
1 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
2 Komentuj autorów
władysławPiotr Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Powinniśmy też ich windykować zbiorowy protest i walczyć o suszowe dopłaty a my jak zawsze dajemy się w dupę bić

władysław
Gość
władysław

list opublikowano 5 maja ,dziś mamy 28 maja ,rudy jest dalej szefem agencji.Pytanie do ministra Ardanowskiego,jak długo jeszcze?ilu rolników jeszcze doprowadzi do ruiny żeby wreszcie został odwołany? on i ta Fajger