Arylex – zakończenie testowania. Zobacz film!

Arylex active – to zupełnie nowa substancja czynna, którą wspólnie z firmą Dow AgroSciences testowaliśmy już od wiosny. Dziś prezentujemy ostatni etap naszego testu.

Dziś to już koniec testowania przez nas tej nowej substancji czynnej. Jesteś ciekawy jaki był finalny efekt zastosowania arylexu? Nie trać czasu – zobacz film!


Nadszedł czas podsumowań. Pogoda w ostatnich tygodniach niestety nas nie rozpieszczała. Występowały ciągłe i obfite opady deszczu, które niestety uniemożliwiały rozpoczęcie żniw. W końcu udało się nam ponownie spotkać.
Dziś mamy 4 sierpnia i tradycyjnie, choć tym razem po raz ostatni znajdujemy się na polu z pszenicą ozimą w Wilkowie Średzkim.

Testowanie arylexu rozpoczęliśmy w marcu

Przypomnę, że od marca wspólnie z firmą Dow AgroSciences testowaliśmy na tym polu zupełnie nową substancję czynną: Arylex Active. Dziś przypomnimy najważniejsze zalety Arylexu.

Jak pamiętamy z poprzednich odcinków, po zastosowaniu Arylexu bardzo szybko pojawiły się na chwastach objawy działania tej substancji. Należy dodać, że bezpośrednio po zabiegu przyszło ochłodzenie i o ile po innych preparatach zdarzały się w tych warunkach poprawki herbicydowe, to Arylex doskonale poradził sobie z postawionym przed nim wyzwaniem!

Dlaczego warto wybrać Arylex?

arylex

Najważniejsze atuty substancji Arylex Active

• to nowa substancja aktywna, która jest pierwszym przedstawicielem zupełnie nowej grupy chemicznej: arylpicolinates
• działa już od 2°C i jest mało wrażliwy na spadki temperatur, przez co jest to idealne rozwiązanie w przypadku zabiegów wczesnowiosennych
• ma on bardzo szerokie okno aplikacji, które daje możliwość swobodnego planowania prac polowych
• dodatkowo oferuje doskonałą skuteczność na wiele gatunków chwastów dwuliściennych, w tym na przytulię czepną, jasnoty, dymnicę pospolitą, bodziszki, komosę białą i inne – w tym rośliny, które wykazują odporność na herbicydy z innych grup chemicznych
• jest skuteczny przy użyciu niskich dawek
• dostarcza alternatywny mechanizm działania
• szybki rozkład Arylexu w glebie i w roślinach umożliwia elastyczny dobór roślin następczych
Po tegorocznym sezonie wiemy, jak Arylex działa w polu, nawet gdy po zabiegu następuje załamanie pogody.

Arylex ma rejestrację w Danii na zboża, ale także w rzepaku

My testowaliśmy Arylex tutaj w Wilkowie Średzkim w pszenicy ozimej, ale warto wspomnieć, że herbicyd zawierający Arylex Active dostał niedawno w Danii rejestrację także w rzepaku.

Efekty działania arylexu – poznaj opinię p. Adama z Wilkowa Średzkiego

arylex

Jak ten czas szybko płynie.. dopiero co była wiosna, a tu już koniec wegetacji

Nazywam się Adam Paliński. Miałem przyjemność w tym roku testować substancję arylex. Z działania substancji jestem zadowolony. Zabieg herbicydowy jesienny – przeprowadzony w warunkach niekorzystnych. Dlatego konieczna była poprawka wiosenna. Firma Dow Agro zaproponowała przetestowanie nowej substancji arylex. Głównie dlatego, że miałem problem z bodziszkiem i przytulią czepną. Z efektów działania tej substancji jestem zadowolony.

Testowanie arylexu zakończone – teraz czekamy na rejestrację w Polsce

Sezon wegetacyjny na tym polu właśnie dobiega końca. Serdecznie dziękuję za możliwość uczestnictwa w testowaniu nowego rozwiązania w ochronie roślin.
Do widzenia!

Zachęcamy również do obejrzenia poprzednich odcinków:

  1. Odcinek 1: Korekcyjne zwalczanie chwastów wiosną + nowa substancja aktywna!
  2. Odcinek 2: Nowa substancja aktywna na korekcyjne zwalczanie chwastów!
  3. Odcinek 3: Arylex active – nowa substancja czynna z grupy syntetycznych auksyn

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *