Zdrowa uprawa dzięki bakteriom?
Czy wiecie, że dzięki naturalnym preparatom możemy osłonić nasze uprawy przed chorobami, a jednocześnie zachować ich pełną równowagę biologiczną. Poznajcie wielką MOC natury i potencjał naszych krajowych mikroorganizmów. W najnowszym odcinku eZielone Pola przedstawiamy bowiem bakterie do osłony zbóż.
Jak wygląda taka technologia uprawy zbóż? Jak naturalne preparaty sprawdzają się w praktyce? Czy metoda uprawy jest lepsza od znanej metody, stosowanej od dawna? W jaki sposób polepszyć wigor roślin, a w efekcie zwiększyć ich plon? Sprawdźcie sami, oglądając ten odcinek.
Spis treści
Biologiczne produkty zamiast fungicydów?
Po raz kolejny, Marcin Kaczmarek, ekspert z działu Doradztwa i Rozwoju z Osadkowski SA, wybrał się do RSP Rudziczka, gdzie spotkał się z Zygmuntem Gackiem, prezesem tego gospodarstwa, aby sprawdzić działanie dwóch różnych technologii ochrony roślin. Zapewne zastanawia Was, czy bakterie do osłony zbóż mogą zastąpić tradycyjne fungicydy. Otóż tak, ponieważ dzięki odpowiednim kulturom bakterii, wyizolowanych ze środowiska naturalnego, możemy uchronić nasze uprawy przed chorobami. W tym odcinku zobaczycie porównanie kondycji zbóż po zabiegu fungicydowym oraz zabiegu z wykorzystaniem preparatu MOCBackter, który zawiera szczepy bakterii.
Bakterie do osłony zbóż
Przede wszystkim doskonale wiemy, że ochrona upraw przed chorobami jest bardzo ważna. To przecież oczywiste, że chcemy uzyskać jak najlepszy plon ze swoich upraw. Natomiast panujące warunki pogodowe, w tym susze, nam w tym w dużym stopniu utrudniają. A czy wiecie, że istnieją naturalne sposoby wspierania odporności roślin przed chorobami, które jednocześnie przeciwdziałają skutkom suszy? Polecamy Wam, obejrzeć ten odcinek z cyklu eZielone Pola, ponieważ właśnie w nim ekspert z Osadkowski SA przedstawia preparat, który idealnie wpisuje się w te właściwości.
Podsumowując, czego można się dowiedzieć, oglądając ten materiał? Zerknijcie poniżej.
- Czy istnieje sposób na naturalną osłonę przed chorobami grzybowymi?
- Jakie preparaty mogą zastąpić tradycyjną metodę z wykorzystaniem środków fungicydowych?
- W jaki sposób stosować bakterie do osłony zbóż?
- Co oznaczają zabiegi B1, B2, B3?
- Jaki zabieg wykonać na fuzariozę i septoriozę plew?
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!