Case IH: maszyna wyśle maila, że ją ukradziono

Case IH: maszyna wyśle maila, że ją ukradziono

Firma Case IH wprowadza na rynek nowość: dzięki systemowi AFS Connect maszyny są lepiej chronione przed kradzieżą.

To kolejna nowość, którą wprowadza na rynek firma Case IH: dzięki systemowi AFS Connect maszyny są lepiej chronione przed kradzieżą. Jak to działa?

Ponieważ rośnie liczba kradzieży maszyn rolniczych i oleju napędowego marka Case IH ponownie opracowała kilka najnowocześniejszych rozwiązań technicznych mających zabezpieczyć maszyny rolnicze informuje biuro prasowe firmy. Jeśli stanie się coś nieplanowanego, maszyna wyśle rolnikowi… maila.

Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection odtwarza każdy szczegół trasy, którą porusza się pojazd od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

biuro prasowe Case IH

System AFS Connect umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych o stanie maszyny przez Internet. Czujnik ruchu wysyła informacje na skrzynkę e-mailową za każdym razem, gdy ciągnik lub kombajn nie pracuje, ale wciąż się porusza.

Z doświadczenia wiemy, że maszyny rolnicze często kradnie się z wykorzystaniem lawet lub przyczep niskopodwoziowych dodaje biuro prasowe Case IH. Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection odtwarza każdy szczegół trasy, którą porusza się pojazd od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

Zamontowany jest także czujnik, który nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy ilość oleju napędowego obniży się o ponad 5%, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

case ih

Foto: AgroFoto.pl, galinek3140

System zabezpieczający działa również po odłączeniu akumulatora ciągnika. Łącze jest niezależne od stawek roamingowych i maszyna może wysyłać informacje o swoim położeniu ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

AFS Connect umożliwia korzystanie z szerokiej gamy danych telemetrycznych, które pomagają optymalizować pracę podczas żniw i zwiększać wydajność pracy maszyn.

System telematyczny AFS Connect w sposób ciągły rejestruje, przetwarza i przesyła dane z maszyny do specjalnego portalu internetowego. Dostęp do tych danych można uzyskać w Internecie zarówno za pomocą komputera, jak i urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. Daje to rolnikom i usługodawcom wgląd w najważniejsze dane maszyny w dowolnej chwili.

Poziome wozy paszowe – czy można na nich zaoszczędzić?

Konferencje połączone z pokazem poziomych wozów paszowych Blattin już za nami. Zobacz, co na temat poziomych wozów paszowych mówią uczestnicy pokazów!

14 marca 2018

Rozrzutnik Metal-Fach o ładowności 14 t – Viking N272/3

Ceny nawozów rosną, dlatego rolnicy chętniej wracają do naturalnego nawożenia gleby. Rozrzutnik Metal-Fach może Ci pomóc. Przekonaj się.

15 marca 2018

Rynek ciągników rolniczych. Obiecujące otwarcie marca

W dniach 1–10 marca zarejestrowano 197 nowych ciągników. To najlepsze tegoroczne otwarcie miesiąca, odbiega jednak od oczekiwań.

15 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij