Ceny kukurydzy na kiszonkę

Jakie są ceny kukurydzy na kiszonkę? Zbiory kukurydzy na kiszonkę można uznać za zakończone. Pomimo tego, na portalach ogłoszeniowych nie brakuje ofert sprzedaży kukurydzy kiszonkowej. Przyjrzyjmy się zatem, po ile jest kukurydza na kiszonkę, jaka jest jej cena 2022? 

Cena: Kukurydza paszowa

1038.84 zł
-1.24%
Zobacz aktualne ceny

Ceny kukurydzy na kiszonkę nie należą do najniższych, ale dla rolników poszukujących podstawowej paszy objętościowej dla krów mlecznych jej zakup jest wręcz konieczny. To szczególnie ich mogą interesować ogłoszenia sprzedaży kukurydzy na kiszonkę których wciąż sporo znajduje się na portalach ogłoszeniowych.

Ceny kukurydzy na kiszonkę

Ceny kukurydzy na kiszonkę, albo na pniu 2022 można znaleźć na portalach ogłoszeniowych są dość zróżnicowane, ale w dużej mierze zależą od stanu plantacji, czy wypełnienia kolb. Można przypuszczać, że w takich właśnie przypadkach kukurydza na kiszonkę osiąga najwyższą cenę.

Najwyższa cena kukurydzy na kiszonkę 2022 zamieszczona w ogłoszeniach na portalu ogłoszeniowym olx.pl wynosi 12 500 zł za hektar:

  • ,,Sprzedam 1,3 ha kukurydzy na kiszonkę. Dojazd na pole z drogi asfaltowej. Cena 12500 zł.” (woj. wielkopolskie).

Pojawiają się również niższe ceny kukurydzy na kiszonkę oscylujące w granicach 8000-9000 zł za hektar:

  • ,,Posiadam 11 ha kukurydzy w dwóch kawałkach. Kukurydza bardzo dobrze odżywiona, idealny moment na zrobienie kiszonki. Cena za 1 ha. Nie posiadam sieczkarni, możliwość zorganizowania transportu ciężarówkami.” – cena kukurydzy 9000 zł za 1 ha (woj.pomorskie),
  • ,,Na sprzedaż kukurydza na pniu, do ścięcia na kiszonkę – 4,5ha” – cena kukurydzy na pniu 9000 zł za 1 ha (woj. mazowieckie),
  • ,,Sprzedam 1.5 hektara kukurydzy na kiszonkę lub ziarno! Dobrze wyrośnięta około 3,5 metra.” – cena tony kukurydzy na kiszonkę 8000 zł za 1 ha (woj. mazowieckie);
  • ,,Sprzedam kukurydzę FARMFIRE z pola na kiszonkę (3,25 ha). Cena dotyczy jednego hektara.” – cena kukurydzy 8000 zł za 1 ha (woj. warmińsko-mazurskie);

Kukurydza na pniu cena

Natomiast niższe ceny kukurydzy na kiszonkę 2022 w ogłoszeniach zamieszczonych na portalu ogłoszeniowym sprzedajemy.pl wynoszą około 6000 zł za ha.

Podobne ceny można znaleźć w ogłoszeniach takich jak:

  • ,,Sprzedam kukurydzę na kiszonkę 1,41ha.” – cena kukurydzy na kiszonkę wynosi 6500 zł/ha (woj. wielkopolskie),
  • ,,Sprzedam 5ha kukurydzy na pniu na kiszonkę. Cena za ha 6000zł do negocjacji. Województwo opolskie.”

Pojawiają się także oferty dotyczące sprzedaży kukurydzy na kiszonkę, gdzie cena jest do uzgodnienia.

  • ,,Witam. Sprzedam kukurydzę na kiszonkę. Cena do uzgodnienia.” (woj. łódzkie)

Czytaj również: Ceny pszenicy w woj. wielkopolskim

Źródło: olx.pl; sprzedajemy.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Ceny kukurydzy 2022
tadi77
Dnia 26.05.2023 o 16:04, DamianRolnikSkup napisał: Kupie kukurydze priv 200t lodzkie zobacz więcej »
v11
towaru już jest napchane -nie ma gdzie pchać .Bolączką jest brak możliwości eksportowych milionów ton -niech budują port i kasują Uk za przeładunek i transport i jest gicio -ale ... zobacz więcej »
margoo78
W naszym kraju jest dużo słabych gleb na których susza może sporo dziadostwa zrobić, przez co może być mniej naszej kuku. Niestety ci ze wschodu mają tak mocne gleby, że susza im ... zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *