Czy ceny nawozów spadają? Jaka jest dostępność nawozów? Sprawdź!

Czy ceny nawozów spadają lub w najbliższym czasie spadną? Odpowiedź na to pytanie z pewnością nurtuje wielu rolników. Pierwsze sygnały świadczące o tym, że ceny nawozów w niewielkim stopniu spadły spływają od rolników. W dalszym ciągu występują jednak problemy z dostępnością nawozów. Sprawdźmy więc jakie są aktualne ceny nawozów i jak przedstawia się dostępność nawozów w połowie kwietnia 2022 r.
Ceny nawozów pomimo upływających miesięcy wciąż pozostają wysokie. Niemniej jednak, niektóre firmy oferują niższe ceny nawozów, o czym informują rolnicy. Czy ceny nawozów rzeczywiście spadają? Na jakie obniżki cen mogą liczyć rolnicy? Sprawdźmy!
Czy ceny nawozów spadają? Rolnicy informują
Aktualne ceny nawozów to temat żywo komentowany przez rolników na forum rolniczym – agrofoto.pl. W ostatnich dniach producenci informują, że w niektórych punktach dystrybucyjnych ceny nawozów w niewielkim stopniu, ale obniżyły się.
Czy ceny nawozów spadają? Jakie są aktualne ceny nawozów w połowie kwietnia 2022 r. Odpowiedzi rolników na te pytania są następujące:
Saletra 3,7 Agrol… – podaje użytkownik o nicku lassie.
To tanio … Aż dziwne – odpowiada mu Ursus932.
Z komentarzy rolników wynika, że nie tylko cena saletry spadła, ale także nawozu RSM 32.
Nikt mi nie wierzył.. 3300 Ampolmerol RSM32 – pisze użytkownik o nicku karol.
Cena nawozów spada. Kolega wczoraj pytał to rem 32 był po 4500 a jest 3500 – informuje również użytkownik hardkor113.
Czy ceny nawozów spadają? Odpowiadając na to pytanie na podstawie informacji od rolników, można stwierdzić że w cennikach nawozów pojawiły się drobne korekty. Aczkolwiek ceny nawozów pozostają na wysokim poziomie.
Aktualne ceny nawozów i ich dostępność
Czy ceny nawozów spadają? Bolączką dla rolników są nie tylko wysokie ceny nawozów, ale również występujące braki w dostępności nawozów. Ta kwestia została poruszona także przez posłankę Katarzynę Osos, która skierowała do MRiRW interpelację poselską w sprawie ograniczeń w dostępności nawozów azotowych do produkcji rolniczej.
W odpowiedzi na postawione pytania wiceminister rolnictwa, Lech Kołakowski potwierdził, że problem z dostępnością nawozów wciąż występuje. Co potwierdzają informacje pozyskane z 15 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego.
Według CDR Brwinów czynnikiem wpływającym na powyższą sytuację są wysokie ceny nawozów, przez które rolnicy wstrzymują się z zakupami. To z kolei, powoduje że dystrybutorzy obawiają się czy sprzedają nawóz zwłaszcza saletrę i mocznik po tak wysokich cenach. W związku z tym, podejmują decyzję o wstrzymaniu sprowadzania nawozów.
Na ograniczenie dostępności nawozów mógł również wpłynąć postój linii produkcyjnych Spółki Anwil marcu br. Spółka planuje ponownie uruchomić instalacje produkcyjne do końca marca, a następnie przystąpić do realizacji zobowiązań kontraktowych – wyjaśnia również wiceminister rolnictwa.
Czytaj również:
Produkcja nawozów w Polsce i ich dystrybucja pod lupą NIK?
Nowy cennik nawozów od Agrochem Puławy. Sprawdź!
Źródło: Sejm RP; agrofoto.pl
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Co spada saletra była po 3300 wywindowali do 4600 i obniżyli o 700 czyli daje nam 3900 tak więc co spada chyba sprzedaż
Azoty spadną, natomiast na obniżenie ceny wieloskładnika nie mamy co liczyć. I fosfor i potas pochodzą z krajów objętych embargiem, a ich zamienniki będą znacznie droższe.