Dofinansowanie dla pszczelarzy – pieniądze czekają!

Zakup pszczół, sprzętu, a nawet niektórych leków. O refundację tych wszystkich kosztów można starać się na podstawie mechanizmu „Wsparcia rynków produktów pszczelich”. Wnioski o dofinansowanie dla pszczelarzy można składać do 30 kwietnia.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że można już składać projekty dotyczące „Wsparcia rynków produktów pszczelich” w ramach mechanizmu Wspólnej Polityki Rolnej.

Kto może się starać o dofinansowanie?

dofinansowanie dla pszczelarzy

Pszczelarze mogą ubiegać się o refundację kosztów m.in. zakupu pszczół.

O dofinansowanie mogą ubiegać się związki pszczelarskie, stowarzyszenia i zrzeszenia pszczelarzy oraz spółdzielnie pszczelarskie. Wsparcie przeznaczone jest również dla grup producentów rolnych prowadzących działalność pszczelarską, a także dla organizacji producentów.

Gdzie należy dostarczyć projekt?

Projekt należy dostarczyć osobiście lub listem poleconym do Kancelarii Ogólnej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, ul. Karolkowa 30, w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2018 rokupodaje KOWR.

Na co będzie można przeznaczyć pieniądze?

Mechanizm „Wsparcia rynków produktów pszczelich” ma zapewnić refundację m.in. zakupu pszczół, sprzętu i różnych urządzeń, a także niektórych leków. – W tym sezonie refundacji podlegać będą koszty poniesione na realizację następujących działań: przeprowadzenie szkoleń i konferencji, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej, zakup pszczół, wykonanie analiz jakości miodu – informuje KOWR.

Dofinansowanie dla pszczelarzy – jak było w ubiegłym sezonie?

dofinansowanie dla pszczelarzy

Szacuje się, że w Unii Europejskiej działa 600 tys. pszczelarzy.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w poprzednim sezonie 2017/2018 złożono 407 projektów na łączną kwotę 44 627 tysięcy złotych. Weryfikacja projektów została już zakończona. KOWR przystąpił do zawierania umów z uprawionymi na początku marca tego roku.

Miodu… w bród!

Unia Europejska jest drugim, po Chinach największym producentem miodu na świecie. Szacuje się, że na terenie Unii występuje około 17 milionów rodzin pszczelich i działa 600 tys. pszczelarzy.

Więcej informacji, wniosek o refundację i warunki udziału w mechanizmie Wspólnej Polityki Rolnej „Wsparcie rynku produktów pszczelich” znajdziecie na stronie ARiMR: www.arimr.gov.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.3 / 5. Liczba głosów 12

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. Halina pisze:

    Staram się o miejsce na pasiekę. Pytałem w kilku leśnictwach woj.Pomorskie lecz leśnicy zbywają mnie . A tak wiele mówi się o wymieraniu pszczół. Kto jak kto ale leśnicy powinni przygarniać pszczelarzy. Będę dalej próbować. Zobaczymy .

  2. Slawek pisze:

    Pic na wodę fotomontaż,kto przy pszczołach pracuje na pewno nie związki i żadne zrzeszenia tylko pszczelarz aż pot po dup…! to czemu przez te pazury pieniądze plyna ?związki działają tak należałem do związku w Sierpcu to lekarstwa przywozili po terminie a dziadki się cieszyli że leki mają ,te dopłaty te wsparcie to nich sobie w buty wsadza kraj oszustów i cwaniaków