Dopłaty do trzody chlewnej 2022 – można otrzymać 160 tys. zł

Można już ubiegać się o „Nadzwyczajną pomoc dostosowawczą dla producentów świń” – maksymalna kwota wsparcia wynosi aż 160 tys. złotych! Dzisiaj, czyli 2 lipca 2022 r. ruszył nabór wniosków o dopłaty do trzody chlewnej. 

Nabór o dopłaty do trzody chlewnej 2022 właśnie ruszył. Na złożenie wniosku hodowcy mają czas do 15 lipca br. Warto skorzystać z tej opcji, gdyż można otrzymać nawet 160 tys. złotych wsparcia. Kto może się ubiegać o te pieniądze?

Reklama

Pomoc dla producentów trzody chlewnej – dla kogo?

Dopłaty do trzody chlewnej w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń” są przeznaczone dla gospodarstw w których od 1 kwietnia do 30 czerwca br. urodziły się świnie. Warunkiem otrzymania wsparcia jest oznakowanie i zgłoszenie zwierząt do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca br. Ponadto hodowca musi zrealizować 1 z 12 działań prośrodowiskowych. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • korzystanie z odnawialnych źródeł energii,
  • stosowanie zasad produkcji integrowanej,
  • działalność w zakresie rolnictwa ekologicznego.

Przeczytaj również: Dopłaty rolnośrodowiskowe – warto z nich skorzystać!

Wniosek o dopłaty do trzody chlewnej 2022

Wzór wniosku znajduje się na stronie ARiMR. Producent trzody chlewnej ubiegający się o wsparcie może złożyć maksymalnie jeden wniosek, który powinien objąć świnie we wszystkich należących do niego stadach. Jakie są stawki pomocy? Na każdą urodzoną w gospodarstwie można otrzymać 80 zł (maksymalnie do 2000 świń).

ARiMR – dopłaty do świń 2022

W celu złożenia dokumentów należy udać się do konkretnego biura powiatowego ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście albo przez upoważnioną osobę. Można również przesyłać pocztą, oraz za pośrednictwem platformy e-PUAP. ARiMR zaznacza, że terminem złożenia wniosku pozostaje data wpływu dokumentu do biura powiatowego Agencji.

Podsumowując, warto skorzystać z takiej opcji jak dopłaty do trzody chlewnej, które ruszyły 2 lipca br. Na złożenie wniosku jest niewiele czasu, ale dla hodowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji każda pomoc jest na wagę złota. Kusząca powinna być również kwota pomocy – przypominamy, że maksymalnie otrzymać można bowiem nawet 160 tys. złotych.

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 15

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *