Dotacje dla pszczelarzy 2022 z ARiMR – 35 mln złotych na rozwój pasieki

Od 1 kwietnia 2022 roku hodowcy pszczół będą mogli ubiegać się o dodatkowe środki finansowe na rozwój pasieki. Wnioski o dotacjc dla pszczelarzy 2022 ARiMR będzie przyjmować do 31 maja 2022 roku. Wsparcie ARiMR ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Jakie stawki pomocy oferuje Agencja dla jednej rodziny pszczelej? Sprawdźmy!

Pomoc dla pszczelarzy 2022

Dotacje dla pszczelarzy – nabór wniosków przez ARiMR potrwa do 31 maja 2022 r.

fot. pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła wznowienie naborów o pomoc dla pszczelarzy w 2022 roku. Tak jak w ubiegłym roku, aby otrzymać wsparcie, hodowcy pszczół muszą spełnić dwa warunki. Po pierwsze hodowca musi prowadzić działalność nadzorowaną w zakresie utrzymania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ponadto aby otrzymać dotacje dla pszczelarzy 2022 r. hodowca musi posiadać numer ewidencji producentów, który nadawany jest przed ARiMR.

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. — poinformowała Agencja.

Pomoc dla pszczelarzy 2022 – stawki

Dotacje dla pszczelarzy 2022 r. – jakie stawki oferuje ARiMR? Agencja będzie wypłacać hodowcom pszczół 20 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Warto również wspomnieć, że budżet na tegoroczny program pomocy wynosi 35,5 mln zł.

Przeczytaj również: Nowa Lewica dla rolników. Co proponuje? Sprawdź!

ARiMR – dotacje dla pszczelarzy

Wzory dokumentów potrzebnych do otrzymania wsparcia, ARiMR udostępni w pierwszy dzień naboru – 1 kwietnia 2022 r. na stronie Agencji.

W jaki sposób należy złożyć wnioski o pomoc dla pszczelarzy 2022? Wnioski o wsparcie należy dostarczyć: na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza.

Więcej informacji dot. pomocy dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich znajdują się na stronie internetowej Agencji.

Przeczytaj również: Pomoc dla pszczelarzy 2022 – ruszył nabór wniosków

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 126

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

SU Tarroca to 115% wzorcaKup teraz Postaw na wczesność

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 1. @rtysta pisze:

  Znowu Te pieniążki wyciągną cwaniaczki nie mający nic wspólnego z pszczołami tak jak akwaryści

 2. Rolnik pisze:

  Śmieszne te pieniądze. Cóż za nie kupić?

 3. Eli wood pisze:

  20zł do każdego pnia.
  Śmiać się czy płakać?
  To kwota, którą faktycznie pozwoli na dynamiczny rozwój szczególnie, tych niewielkich pasiek 10-20 pni.
  Przy dzisiejszych cenach np uli, trzeba mieć 35 pni , żeby dokupić jeden pusty ul…

 4. Robert pisze:

  20 zł od ula niech sobie w buty wsadzą. Zapłać za weterynarza itd. to braknie tych 20 zł

 5. Kasia pisze:

  to się wysilili. ale co chcecie. agencja

 6. Siwa pisze:

  Polakowi to nikt nie dogodzi. Nie było- źle dali też źle. Dobre i tyle. Ja mam 30 pni i cieszę się że coś w ogóle dali.

 7. Bogdan Groszewski pisze:

  Proszę się nie ośmieszać mając 20 uli dostaniesz 400 zł i co za to kupić nawet na jeden nowy ul zabraknie brak słów komu ta pomoc dla tych co mają 600 uli oni już się rozwineli

 8. rolnik pisze:

  chyba tylko flaszkę na otarcie łez

 9. brrrr pisze:

  Dopłata (na wakacje w 'ciepłych krajach’) dla cwaniaków (deklarujących setki pni), a nie dla pszczelarzy posiadających kilka, czy kilkanaście uli.
  Paranoja. Działanie na pokaz, że władza coś robi.

 10. Kliper pisze:

  Słabo to wygląda na tle podwyżek cukru, sprzętu i paliwa. Pszczoły na szarym końcu jak zawsze, chyba w tym kraju się nie docenia wpływu zapylaczy na plony.

 11. Yety pisze:

  Czytając tu komentarze jak mali pszczelarze zazdroszczą dużym że wezmą więcej tych groszy, to ja powiem śmiech na sali i żałosne. To tak jak ktoś z działką ogrodniczą w mieście zazdrości dopłat hektarowych rolnikowi. Dopłaty powinny być po przekroczeniu 80 pni, zgłoszeniu w Urzędzie Skarbowym działu specjalnego rolnictwa wtedy powinien być nadany nr producenta roln. Gospodarstwa pasieczne muszą się same utrzymać , a płaczą etatowcy i hobbisci że duże cwaniaki się nachapali ,. Chcecie się rozwijać są programy wsparcia małych gospodarstw kredyty preferencyjne itd. po drugie jeśli prowadzicie pasiekę z myślą o pieniądzach to słabo widzę wasz rozwój. Pszczelarstwo trzeba kochać inaczej się nie uda. Posiadam ponad 200 pni, czy wy myślicie że ktoś mi je dał . Ponad 10 lat ciężkiej pracy, wyrzeczeń i inwestowania by z 5 uli dojść do tego co teraz . Zamiast narzekać kupcie se za te parę złotych ul do remontu na olx i d ok dzieła.

 12. Grzegorz pisze:

  jest racja trzeba kochać i praca praca praca-jestem etatowcem ale przy tej robocie odpoczywam mam 50 w porywach do60 nie było nic a jest 20 zł