GLORA 633 EC – nowy fungicyd ku chwale zdrowego zboża
Fungicyd zbożowy o przemyślanym połączeniu dwóch substancji czynnych charakteryzujący się pełną gotowością na zabieg T1. To główne właściwości nowego preparatu GLORA 633 EC od firmy Sumi Agro Poland.
GLORA 633 EC to fungicyd o potrójnym działaniu: powierzchniowym, wgłębnym, a także układowym. Skutecznie zwalcza choroby podstawy źdźbła i mączniaka prawdziwego w pszenicy, a także w innych zbożach. Poza tym, posiada szereg innych zalet, które wymieniono poniżej.
Spis treści
GLORA 633 EC z dwiema substancjami o działaniu wgłębnym i systemicznym
Nowy fungicyd zbożowy od Sumi Agro Poland powstał z myślą o stosowaniu środka zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej i jarej, a także pszenżyta i żyta ozimego. Wyróżnia go kilka zalet, o których wspomniała Marta Strzelecka-Berek, Kierownik ds. Produktów Rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.:
,,Choroby podstawy źdźbła i liści to główni przeciwnicy rolnika w walce o wysoki plon zbóż. Stąd tak ważna jest skuteczna, solidna ochrona fungicydowa już od samego początku wiosennej wegetacji. Jej brak może skutkować dla producenta zbóż utratą środków zainwestowanych w produkcję. GLORA 633 EC to środek grzybobójczy stworzony właśnie z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika.”
GLORA 633 EC zawiera dwie substancje czynne, z dwóch grup chemicznych, a mianowicie: prochloraz i fenpropidynę. Pierwsza z nich wykazuje działanie wgłębne, natomiast druga posiada działanie systemiczne. Dzięki temu, fungicyd jest szybko pobierany przez zielone części rośliny, a następnie przemieszczany, przez co chroniony jest cały liść.
Fungicyd chroniący zboże przed groźnymi chorobami
GLORA 633 EC stanowi silne zabezpieczenie upraw przed najważniejszymi chorobami podstawy źdźbła i liści. W zależności od gatunku zbóż rejestracja obejmuje następujące choroby:
- pszenica ozima: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza
paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy, - pszenica jara: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna
plamistość liści, rdza brunatna pszenicy, - pszenżyto ozime: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści,
brunatna plamistość liści, rdza brunatna, - żyto ozime: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw,
rynchosporioza zbóż, rdza brunatna.
Elastyczność stosowania nawet przy niskich temperaturach
Ważnym atutem fungicydu GLORA 633 EC jest jego elastyczność w stosowaniu. Preparat można aplikować w różnych fazach rozwojowych zbóż, począwszy od strzelania w źdźbło, aż do zakończenia kłoszenia (BBCH 30-55). Doskonale obrazuje to zdjęcie przedstawione poniżej:
Ponadto, warto wspomnieć, że ten preparat sprawdza się w niskich temperaturach (już od 5ºC), a także w zmiennych warunkach pogodowych. Dzięki temu, możliwe jest wcześniejsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami. Na koniec należałoby nadmienić, że środek może być stosowany zarówno solo, jak i w mieszaninach, co z kolei ma wpływ na wyższą skuteczność i oszczędność ochrony.
Czytaj również: Flame DUO 354 SG – nowy herbicyd zbożowy na straży czystego pola
Źródło: materiały prasowe Sumi Agro Poland
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!