Notowania

Jęczmień browarniany754.61 zł 4.08
Pszenica konsumpcyjna711.46 zł 6.99
Jęczmień paszowy640.76 zł 8.29
Rzepak1687 zł -8.41
Jęczmień konsumpcyjny619.89 zł 20.84
Kukurydza paszowa669.39 zł -4.51
Mleko129.94 zł 17.06
Owies konsumpcyjny574.67 zł 12.08
Owies paszowy550 zł 16.34
Pszenica paszowa698.33 zł 2.70
Pszenżyto710 zł -0.28
Pszenżyto paszowe665.27 zł 9.96
Żyto konsumpcyjne586.82 zł 10.39
Żyto paszowe561.85 zł 6.97

Sprzedaż ciągników rolniczych w drugiej dekadzie czerwca spadła

Sprzedaż ciągników w drugiej dekadzie czerwca wyniosła zaledwie 161 , co daje wynik prawie o 100 szt. niższy niż w ciągu pierwszych 10 dni miesiąca.

Skuteczna ochrona sadu – większe i lepsze plonowanie

Zaniedbany sad to z pewnością przykry widok. Drzewa w takich sadach są właściwie bezlistne i pozbawione owoców.

1777

Hodowca bydła potrzebuje wsparcia

Kluczowe jest by doradcy byli w kontakcie z tymi producentami mleka, którzy chcą by ich stada znalazły się pod oceną użytkowości mlecznej.

Jakie są ceny folii do sianokiszonki?

Zbliża się drugi pokos łąk. Jeśli sianokiszonkę produkujemy w balotach to mamy dobry czas, aby uzupełnić zapasy folii do sianokiszonki.

Jaka będzie cena truskawek w tym sezonie?

Co czeka producentów truskawek w br.? Jak może być cena truskawek deserowych i do przetwórstwa w br. i w kolejnych sezonach?

4545

Ceny kurcząt w maju stabilne

Dlaczego w UE maleje zapotrzebowanie na drób? Dlaczego obędzie gorzej od września? Które kraje są i będą lokomotywą polskiego eksportu?

Aktualizacja: Jakie szkodniki przyjdą z upałem?

Każda zmiana pogody powoduje pojawienie się nowych szkodników w uprawach. Zapytajmy zatem: jakie szkodniki przyjdą z upałem?

Zwalczanie stonki ziemniaczanej: czym grozi obecność tego szkodnika

Stonka ziemniaczana należy do występujących powszechnie w naszym kraju szkodników. Czerwiec oraz lipiec są miesiącami jej intensywnego żerowania.

Awaryjne odchwaszczanie kukurydzy – o czym należy pamiętać

W tym roku wiele gospodarstw zdecydowało się na powschodowe odchwaszczanie kukurydzy. Część gospodarstw z różnych powodów jeszcze jest przed tym zabiegiem. Na co zwrócić uwagę, żeby nie zaszkodzić kukurydzy i czym można...

Ciągnik autonomiczny: przyszłość czy fantazja?

W przyszłości autonomiczny ciągnik może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracy oraz ograniczenia zapotrzebowania na pracowników.

Zielone Pola w Pawłowicach

Rozpoczął się cykl spotkań polowych Zielone Pola 2017 organizowanych przez firmę Osadkowski SA. Pierwsze spotkanie było w Pawłowicach.Zobacz co się działo

Konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza w Rogóźnie – trzecie starcie

"Pola Klasy S" organizowane przez firmę Syngenta ruszyły pełną parą. We wtorek, tj. 06.06.2017 r. odbyło się już trzecie spotkanie z tego cyklu.

Ceny bydła w 2017 roku

Od czego zależy cena wołowiny? Czy ceny na bydło w przeciągu roku 2017 będą wzrastać?

Aktualizacja: Pielęgnacja skóry bydła

Pielęgnacja skóry bydła jest niezwykle ważna. Dlaczego? Na co warto zwrócić uwagę i jakie choroby wywołuje brak dobrej pielęgnacji?

Grupy technologiczne w stadzie krów

Wyodrębnienie grup technologicznych w stadzie krów mlecznych jest podstawowym elementem prawidłowego zarządzania stadem, zwłaszcza o dużej wydajności.

Podrobione środki ochrony roślin – walczymy z nielegalnymi preparatami

Podrobione środki ochrony roślin każdego roku pojawiają się na rynku. Co może świadczyć o tym, że zakupiony preparat nie jest oryginalny?

Wycinka drzew: zaostrzone przepisy

Od 17 czerwca br. będą obowiązywać nowe przepisy dotyczące wycinki drzew! Kiedy trzeba będzie zgłaszać wycinkę? Jakie będą opłaty?

Już obowiązuje nowe prawo drogowe

Od 1 czerwca br. surowe kary dla pijących alkohol kierowców pojazdów i piratów drogowych. Jakie jeszcze zmiany nastąpiły w prawie?

Konkurs Bezpiecznie na wsi 2017 – niebezpieczne atrakcje w wakacje

Kolejna edycja konkursu plastycznego o bezpieczeństwie na wsi podczas wakacji za nami. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Aktualizacja: 60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

Możliwa do uzyskania jest premia 60 tysięcy dla małych gospodarstw w programie „Restrukturyzacja małych gospodarstw".

6242

Ołtarze na Boże Ciało i obchody święta

W czwartek, w jedenasty dzień po Zielonych Świątkach, a w sześćdziesiąt dni po Wielkanocy, wierni w całej Polsce obchodzą jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich. Zobacz, jak wyglądały obchody i ołtarze na Boże Ciało w tym roku....

Zboża

23 czerwca 2017

Arylex Active – nowa substancja czynna z grupy syntetycznych auksyn

W dzisiejszym filmie pokażemy finalne efekty działania substancji czynnej arylex activ na chwasty w pszenicy ozimej oraz powiemy o właściwościach arylexu

Zobacz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij