Kiedy wypłaty zaliczek z ARiMR i jak otrzymać pieniądze bez opóźnień?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o sprawdzeniu, czy podany przez nich numer konta bankowego jest aktualny. Jest to potrzebne do wypłacenia należnych gospodarzom zaliczek – kiedy ruszą wypłaty zaliczek z ARiMR?

Niebawem ruszą wypłaty zaliczek z ARiMR dla rolników. Na konta gospodarzy spływać zaczną zaliczki dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW i na zalesianie.

ARiMR apeluje więc do rolników o sprawdzenie czy podane wcześniej numery kont bankowych są nadal aktualne. Jeżeli numer się nie zgadza, należy udać się do wybranego biura powiatowego ARiMR i zgłosić zmianę. ARiMR wszystkie środki przesyła na konta, które rolnicy podali w Ewidencji Producentów.

Kiedy wypłaty zaliczek z ARiMR?

kiedy wypłaty zaliczek z arimr

Wypłaty zaliczek z ARiMR ruszą niebawem – sprawdź, czy podałeś dobry numer konta

fot. pixabay

Kiedy ruszy wypłata zaliczek dla rolników i jakie kwoty są na to przeznaczone?

Zaliczki dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW

Przypominamy, że od 18 października ARiMR wypłacać będzie zaliczki na dopłaty bezpośrednie oraz na płatności PROW 2014 – 2020. Kwota przeznaczona na wypłatę zaliczek dla rolników w roku 2021 to około 2 358 mln EUR.

Gospodarze z niecierpliwością czekają już na wypłaty zaliczek z ARiMR. Decyzją KE do składanych w 2021 roku wniosków wypłacane będą zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70%. Podobnie jest z kwotą zaliczek dla działań obszarowych PROW 2014 – 2020. Zamiast 75% standardowych wypłacane będą kwoty w wysokości 85%.

W 2021 roku rolnicy mogli składać wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe PROW do 12 lipca. Z danych Systemu Informacji Zarządczej ARiMR wynika, że gospodarze złożyli w sumie 1 273 133 wniosków.

Przeczytaj również: Dopłaty bezpośrednie 2021 – znamy już stawki!

Zaliczki na zalesianie gruntów rolnych

Sprawdźmy również kiedy ruszą wypłaty zaliczek z ARiMR nzalesianie gruntów rolnych. Od 18 października rolnicy mogą spodziewać się pierwszych zaliczek.

Założenia projektu, dotyczącego zaliczek na zalesianie gruntów rolnych, przewiduje do wypłaty ok. 30,8 mln zł. Krótko mówiąc, na tę kwotę składają się środki unijne wynoszące 19,6 mln zł oraz środki krajowe oszacowane na 11,2 mln zł.

Przeczytaj również: Płatność dla młodych rolników – ostatnia taka wypłata?

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 354

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Ciągniki rolniczeZobacz Wypełnij ankietę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 1. Rolnik pisze:

  Azot od końca lutego 100 procent w górę. Saletra amonowa 2400. Szok w tym roku

 2. tom88 pisze:

  Ciekawe czy dostaniemy kasę jeżeli unia zblokuje kasę dla Polski tak jak mówią.

 3. Rozczarowany pisze:

  Z tymi dopłatami jest ja z tym cyganem chłop ukradł a cygana powiesili czy jakoś tak tym w rządzie powinni diety wstrzymać do wyjaśnienia sprawy a nie rolnika czy przedsiębiorca.

 4. Kogut pisze:

  Średnio 8,5 koła na gospodarstwo!? Szał macicy! Cały rok będę leżał do góry kołami, a żona będzie mi donosić szampana i kawior.

 5. Rolnik pisze:

  No to nabywaj ziemię czego czekasz

 6. Alina pisze:

  Witam jakie kwoty dopłat są powyżej jednego ha