Kombajny od lat na lata [WIDEO]

Kombajny New Holland z serii TC i CX cieszą się dużą popularnością wśród rolników. To komfortowe maszyny przeznaczone do pracy w małych i średnich gospodarstwach. Dowiedz się co na ich temat sądzą rolnicy. Reportaż Daniela Biernata.

Kombajn New Holland TC 5.90 posiada silnik o maksymalnej mocy 258 KM. Prezentowana wersja jest bogato wyposażona, między innymi posiada wysuwany stół, który można regulować w zależności od długości zbieranego zboża. Kombajny New Holland z rodzinny TC to jedne z najpopularniejszych maszyn w Polsce. Ich następcą jest rozwinięta technologicznie linia CX, która zdobywa z roku na rok większe uznanie wśród polskich rolników.

Kombajny New Holland z serii TC i CX

Doskonałość wymaga precyzji

Rolnik z miejscowości Marcelin Roman Skóra pytany o zalety posiadanego kombajnu odpowiada – To jest mój drugi kombajn. Najpierw miałem mniejszego TC-ta, a teraz kupiłem CX-a ze względu na większą wydajność. Dzięki temu zbiór jest szybszy i nie trzeba długo kosić. Gospodarz, decydując się na zakup maszyny, uwzględnił również bliskość serwisu dostępnego o każdej porze dnia i nocy.

new holland

Kombajny New Holland posiadają system precyzyjnego rolnictwa, który ułatwia pracę operatora

Istotną cechą maszyny, na którą zwrócił uwagę gospodarz z Marcelin, jest wyciszona i klimatyzowana kabina, wyposażona w szereg praktycznych elementów. – Wszystko się tam precyzyjnie ustawia. Wystarczy tylko raz, potem maszyna sama kopiuje, utrzymuje odpowiednią wysokość i dostosowuje się do powierzchni ziemi – dopowiada.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Andrzej Kramarz, rolnik z miejscowości Łomczewo zdecydował się na zakup kombajnu New Holland, ponieważ miał pozytywne doświadczenie z wcześniej użytkowaną maszyną tej marki. – Poprzedni kombajn – TC 56 był niezawodny, bezawaryjnie służył mi przez 6 lat. Zdecydowałem się na zakup większego kombajnu firmy New Holland. Nie rozczarowałem się, jest tak samo niezawodny. Maszyna jest prosta w obsłudze i mało awaryjna, przez co koszty eksploatacji są mniejsze.

Andrzej Kramarz

Andrzej Kramarz od lat użytkuje kombajny New Holland, chwali sobie ich bezawaryjność

Nowy kombajn spełnia oczekiwania rolnika z Łomczewa. – Kosi i separuje bardzo dobrze. Zboże jest w miarę czyste po skoszeniu. Nie mamy żadnych zastrzeżeń. Według Sławomira Szysza z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Świt” z Róży Wielkiej główną cechą, która wyróżnia kombajny New Holland, jest to, że posiadają one innowacyjne rozwiązania technologiczne, które są z roku na rok ulepszane.  

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Modernizacja gospodarstw dzięki dotacjom

Modernizacja gospodarstw nabrała tempa dzięki środkom z UE. Sprawdź, na jakich zasadach przebiega aktualny nabór wniosków.

29 kwietnia 2019

Zetor Forterra… do ciężkiej pracy w komforcie [DANE TECHNICZNE]

Zetor Forterra to prawdziwy siłacz nie do zdarcia. Poznaj dane techniczne tego tytana ciężkiej pracy!

31 maja 2019

Kubota wesprze odbudowę katedry Notre Dame

Koncern przeznaczy na ten cel ćwierć miliona euro.

10 maja 2019