Kombajny z płockiej fabryki [WYWIAD]
Płock to miasto, w którym niegdyś produkowano kultowe kombajny z serii Bizon i Vistula. Dziś, w tym samym mieście znajduje się jedna z najnowocześniejszych europejskich fabryk marki New Holland, a kombajny z Płocka podbijają odległe rynki na świecie.
Dlaczego w fabryce postawiono na produkcję kombajnów serii TC, CX5 i CX6? Czy kombajny z Płocka są wysyłane w świat? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w kolejnym odcinku cyklu rozmów z Arturem Bednarczukiem – specjalistą ds. produktu New Holland Polska.
Spis treści
Posłuchaj wywiadu!
Co dla nabywcy oznacza produkcja maszyn NH w Płocku?
Fabryka New Holland w Płocku zajmuje się produkcją kombajnów zbożowych modeli TC, CX5 oraz CX6. Są to jedne z najpopularniejszych modeli kombajnów tej firmy na rynku polskim. Czy umiejscowienie bazy produkcyjnej w Polsce ma wpływ na opinię rolników?
– Dla rolnika umiejscowienie fabryki w Płocku oznacza, że cały proces produkcyjny, rozpoczynający się już od wykrawania blach na wycinarkach laserowych, poprzez gięcie ich i formowanie na prasach krawędziowych, spawanie, malowanie i montaż, które prowadzą do uzyskania produktu finalnego w postaci gotowej maszyny, są w całości nadzorowane właśnie tu, na miejscu – mówi Artur Bednarczuk.
Wpływ ulokowania fabryki na jakość maszyn
Niski stopień awaryjności to kluczowa cecha, którą kierują się osoby przymierzające do zakupu kombajnu konkretnej marki. Jaki wpływ ma ulokowanie fabryki w Płocku na jakość maszyn? – Na każdym etapie procesu produkcyjnego, czy to jest proces u dostawcy, czy też ulokowany już w fabryce, mamy bezpośredni nadzór. Dzięki temu jesteśmy pewni, że przebiega on zgodnie z zasadami i wymaganiami, jakie tym procesom zostały narzucone – mówi Artur Bednarczuk.
Kombajny z Płocka na innych kontynentach
Produkcja kombajnów NH poza Płockiem, ma miejsce też w zakładzie w Zedelgem w Belgii. Mimo to, nie ogranicza to polskiego zakładu do produkcji tylko i wyłącznie dla rodzimego rynku. Kombajny z Płocka są też wysyłane poza granice polskiego państwa, o czym opowiada Artur Bednarczuk – Maszyny, które produkowane są w fabryce w Polsce znajdują swoich odbiorców nie tylko na rynku polskim, ale praktycznie na każdym kontynencie. Kombajny TC czy CX można spotkać na tak odległych rynkach jak Japonia czy Afryka Południowa.
Chcesz otrzymać indywidualną ofertę na zakup kombajnu? Wejdź tutaj!
Przegapiłeś poprzednie odcinki? Sprawdź tutaj!
- odcinek 1: Lider na polskim rynku kombajnów [WYWIAD]
- odcinek 2: Proces zakupu kombajnu [WYWIAD]
- odcinek 3: Jakie wsparcie otrzymuje rolnik przy zakupie kombajnu? [WYWIAD]
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!