Konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza – siódme starcie w Ulhówku

Za nami już siódme spotkanie polowe organizowane przez firmę Syngenta pod nazwą Pola Klasy S. W czwartek 22.06.2017 r. spotkanie to odbyło się w miejscowości Ulhówek w województwie lubelskim. Wydarzeniem współtowarzyszącym był konkurs na najlepszego Operatora Opryskiwacza 2017.

konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza

Na Polach Klasy S można zobaczyć rozwój chorób w obrazie 3D

Pola Klasy S w Ulhówku odbyły się na terenie pól Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. zo.o. Oddział w Zamościu. Na Lubelszczyznę do Ulhówka zjechało się ponad 700 osób, ciekawych jak zaprezentowały się proponowane przez firmę Syngenta programy ochrony roślin rolniczych w praktyce. Podczas przejścia po polach można było zobaczyć z bliska najnowsze odmiany, które będą dostępne w sprzedaży już od tego roku. Między innymi przyglądaliśmy się najnowszej odmianie rzepaku kiłoodpornego SY Alibaba F1 czy też hybrydowemy jęczmieniowi ozimemu Toreroo.
Jedną z licznych atrakcji dostępnych dla uczestników odwiedzających Pola Klasy S była możliwość oglądania przez specjalne okulary 3D zdjęć tkanek roślin zdrowych jak i zainfekowanych przez grzyby. W namiocie pod palmami mogliśmy rozkoszować się smakami z kuchni arabskiej, która nawiązuje do nazwy najnowszej odmiany kiłoodpornej Alibaba F1.

Konkurs na najlepszego Operatora Opryskiwacza

konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza

W Ulhówku największą wiedzą i umiejętnością zastosowania jej w praktyce wykazał się Pan Henryk Sobczuk, zajmując tym samym pierwsze miejsce

Podczas spotkań z cyklu Pola Klasy S został zorganizowany i to już po raz drugi konkurs na najlepszego Operatora Opryskiwacza 2017. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w tamtym roku – a zainteresowanie konkursem było tak liczne, że postanowiono kontynuować to przedsięwzięcie. Patronem medialnym tego wydarzenia jest portal rolniczy agrofakt.pl. Spośród zgłoszeń kandydatów w Ulhówku, wybrano 5 osób, które najlepiej poradziły sobie z testem wiedzy. Drugi etap konkursu polegał na zmierzeniu się z zadaniami praktycznymi. I tu niestety okazało się, że dobra wiedza teoretyczna, nie zawsze idzie z umiejętnym jej wykorzystaniem w praktyce.

Laureaci konkursu na najlepszego Operatora Opryskiwacza w miejscowości Ulhówek

Wśród laureatów II etapu konkursu na najlepszego Operatora Opryskiwacza na Polach Klasy S w miejscowości Ulhówek najwyższą liczbę punktów uzyskał Pan Henryk Sobczuk. Tym samym Pan Henryk zajął pierwsze miejsce. Z kolei drugie miejsce zajął Pan Mariusz Trusek. Warto wspomnieć, że w rywalizacji o najlepszego operatora opryskiwacza wziął też udział syn Pana Mariusza – Pan Bartłomiej Trusek. Piękna tradycja kontynuowania pasji i zawodu jakim jest rolnictwo. Nadmienię jeszcze, że Pan Bartłomiej również znalazł się wśród najlepszych 5 uczestników pierwszego etapu, co zapewne spowodowało dumę Pana Mariusza.

Teraz do dwójki najlepszych uczestników przyjedzie jury bezpośrednio na ich gospodarstwa. Nad poprawnością wykonywanych dzisiejszych zadań czuwało jury, w skład którego wchodził Pan Grzegorz Doruchowski oraz Pan Jarosław Lustig.

Nagrody w konkursie na najlepszego operatora opryskiwacza 2017

Spośród wszystkich zwycięzców konkursu ze wszystkich lokalizacji Pola Klasy S, którzy zakwalifikowali się do etapu: „wizyta w gospodarstwie” – jurorzy wybiorą 5 najlepszych osób. Zawalczą oni o bardzo atrakcyjne nagrody. Suma nagród w konkursie to aż 14 000zł plus nagrody od partnerów konkursu.

Główną nagrodą jest profesjonalne stanowisko do przygotowania cieczy roboczej: „MobiPhyt Préparer Confortable” i „MobiPhyt Confort”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *