Będzie miesiąc więcej na wnioski o dopłaty?

W każdej chwili może zapaść decyzja i termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie wydłużony.

Czekamy informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie. W tej chwili dochodzą do nas tylko nieoficjalne informacje z Komisji Europejskiej. Czekamy na potwierdzenie.

Od kilku tygodni Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, zabiegał o to, by wydłużyć o miesiąc termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Jednym z najważniejszych powodów jest fakt, że w tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie są nowe i łączone z programami rolno-środowiskowymi czy elementami płatności produkcyjnej, co bardzo wielu rolnikom stwarza problemy.

Do wczoraj rolnicy złożyli 460 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Biuro Prasowe ARiMR

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Phil Hogan zgodził się na przedłużenie terminu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników do 15 czerwca. Powodem mają być kłopoty administracyjne związane z wprowadzaniem Wspólnej Polityki Rolnej.

Jak wynika ze statystyk ARiMR, rolnicy najczęściej składają wnioski w formie papierowej, choć od kilku lat możliwe jest także złożenie wniosku przez Internet.

Do wczoraj rolnicy złożyli 460 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie informuje Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zazwyczaj najwięcej wniosków składanych jest przez rolników dopiero po 1 maja.

Jeśli zapadnie decyzja o przedłużeniu terminu, poinformujemy o tym czym prędzej!

Z forum

Powiązany temat:

Dopłaty bezpośrednie 2015
pedro2
Tutaj pisz http://www.agrofoto.pl/forum/topic/89168-dopłaty-bezpośrednie-2016/page-87
zobacz więcej »
tktomek74
Witam ,otrzymałem właśnie decyzję z dopłat bezpośrednich i czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie są ukryte dopłaty rolno środowiskowe do łąk ,konkretnie mam pakiet 5.4 i 5.5 chyba o...
zobacz więcej »
Azor07
Myślę że tak jak u mnie po trzech miesiącach była kasa ,(źle napisałem w poście z 3.11. miało być po piśmie z oddziału regionalnego ) bo z powiatu nie dostałem żadnego pisma że poz...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Ograniczenia tonażowe na polskich drogach. Jak je ominąć?

Czy w trakcie żniw pojazdy rolnicze mogą zostać wyłączone spod zakazu poruszania się po drogach publicznych?

15 lutego 2019

Grupa Wyszehradzka życzliwie o producentach polskiej wołowiny [Aktualności]

Przedstawiciele izb rolniczych z Czech, Węgier i Słowacji ze zrozumieniem przyjęli słowa wyjaśnienia w sprawie nielegalnego uboju.

7 lutego 2019

Nowe zasady korzystania ze środków PROW? [Aktualności]

Rada Ministrów spotkała się, by przedyskutować tematy związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

13 lutego 2019