Będzie miesiąc więcej na wnioski o dopłaty?

Będzie miesiąc więcej na wnioski o dopłaty?

W każdej chwili może zapaść decyzja i termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie wydłużony!

W każdej chwili może zapaść decyzja i termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie wydłużony.

Czekamy informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie. W tej chwili dochodzą do nas tylko nieoficjalne informacje z Komisji Europejskiej. Czekamy na potwierdzenie.

Od kilku tygodni Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, zabiegał o to, by wydłużyć o miesiąc termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Jednym z najważniejszych powodów jest fakt, że w tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie są nowe i łączone z programami rolno-środowiskowymi czy elementami płatności produkcyjnej, co bardzo wielu rolnikom stwarza problemy.

Do wczoraj rolnicy złożyli 460 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Biuro Prasowe ARiMR

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Phil Hogan zgodził się na przedłużenie terminu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników do 15 czerwca. Powodem mają być kłopoty administracyjne związane z wprowadzaniem Wspólnej Polityki Rolnej.

Jak wynika ze statystyk ARiMR, rolnicy najczęściej składają wnioski w formie papierowej, choć od kilku lat możliwe jest także złożenie wniosku przez Internet.

Do wczoraj rolnicy złożyli 460 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie informuje Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zazwyczaj najwięcej wniosków składanych jest przez rolników dopiero po 1 maja.

Jeśli zapadnie decyzja o przedłużeniu terminu, poinformujemy o tym czym prędzej!

Dofinansowanie na modernizację gospodarstwa z nowym wnioskiem

Nabór wniosków na modernizacje gospodarstw rozpoczyna się już 19 lutego. Sprawdź, jak zmienił się wniosek, aby go dobrze wypełnić!

9 lutego 2018

Pomoc dla producentów trzody od ARiMR!

Wsparcie jest przeznaczone dla producentów zajmujących się hodowlą świń, którzy utrzymują lub utrzymywali stada na terenach zagrożonych ASF

15 lutego 2018

Rekompensaty dla rolników na bioasekurację

8 mln zł w 2018 r. trafi do gospodarstw z obszarów ASF, w których zaprzestano hodowli świń. Wypłaty od 15 maja 2018 r.!

12 lutego 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij