Mieszkańcy wsi mają więcej przyjaciół? [AKTUALNOŚCI]

Samotność określana jest przez psychologów chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Badanie wykazało, że mieszkańcy wsi są na nią mniej narażeni niż osoby żyjące w miastach.

Projekt „Barometr Bayer” sprawdza świadomość ludzi na temat ważnych zjawisk społecznych. Najnowsza, ósma edycja skupiała się głównie na wzajemnym postrzeganiu młodych i starszych osób. Badanie wykazało m.in., że najważniejszą wartością dla obu tych grup jest zdrowie.

Na kolejnych pozycjach wśród priorytetów uplasowały się relacje z „drugą połówką” i rodziną. Co ciekawe, juniorzy wskazywali rozwijanie własnych pasji ponad dwukrotnie częściej niż seniorzy.

spis rolny

Interesujące wnioski przynosi także porównanie odpowiedzi osób z mniejszych i większych ośrodków. Okazało się bowiem, że mieszkańcy wsi rzadziej narzekają na samotność. O poczuciu odosobnienia wspomina 27% z nich. Dla porównania, w przypadku „mieszczuchów” jest to 34%. Deklarują oni również niższą liczbę znajomych i przyjaciół. Wygląda więc na to, że gęstość zaludnienia nie ma zbyt dużego wpływu na bliskość relacji międzyludzkich.

Źródło: Bayer

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *