Minister Ardanowski apeluje w sprawie koronawirusa

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce minister Ardanowski apeluje również do rolników o rozwagę. Dotyczy to m.in. zbliżającej się kampanii wnioskowej, która ruszy w tą niedzielę. Minister prosi, aby bez potrzeby rolnicy nie przychodzili do biur powiatowych ARiMR. 

Reklama

Minister Ardanowski apeluje o ograniczenie wizyt w ARiMR

Sprawa koronawirusa robi się coraz bardziej poważna. Głos w tej sprawie zabrał również minister rolnictwa, który zaleca ograniczyć wizyty w instytucjach państwowych takich jak: KRUS, czy ARiMR.

Minister Ardanowski apeluje przede wszystkim:

  • aby wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich składać elektronicznie, najlepiej pozostając w swoim miejscu zamieszkania
  • o korzystanie z wydłużonych terminów składania oświadczeń  
  • o ograniczenie wizyt w ARiMR w przeciągu najbliższych 2 tygodni  

Ponadto, minister Ardanowski apeluje o: 

  • przestrzeganie zaleceń i wymogów sanitarnych obowiązujących w tym zakresie
  • unikanie w obecnym czasie miejsc, gdzie możemy spotkać duże skupisko ludzi

KRUS prosi o korzystanie z systemu informatycznego e-KRUS

Swój apel wystosował również KRUS, który zachęca rolników do korzystania z platformy e-KRUS, a także o kontaktowanie się z jednostkami organizacyjnymi KRUS za pośrednictwem profilu zaufanego e-PUAP. Rolnicy mogą również kontaktować się za pomocą na przykład telefonu, czy poczty elektronicznej. Jeśli mimo to rolnik będzie musiał bezpośrednio skontaktować się z pracownikiem KRUS-u to proszony jest o wcześniejsze skonsultowanie wizyty telefonicznie.

Ochrona przed koronawirusem i pomoc dla firm

Minister Ardanowski apeluje w sprawie koronawirusa, ale nie tylko on, swoje apele kieruje również Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. O tych zaleceniach pisaliśmy już wcześniej. Zalecamy zapoznać się z nimi, tym bardziej że konkretnych wytycznych dla rolników póki co nie ma.

Powstaje za to pakiet osłonowy dla firm, w ramach którego stosowane będą:

  • ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS
  • instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej (w tym dopłaty do kredytów)
  • środki ochrony i wsparcia rynku pracy 

Powyższe ustalenia pomocy dla przedsiębiorstw zostaną uwzględnione w tzw. specustawie, a zostaną przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej Polskiej Izby Mleka.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *