Dlaczego warto mieć mobilny zbiornik na paliwo?
Choć do niedawna na mobilne zbiorniki na paliwo decydowali się tylko właściciele największych gospodarstw, w ostatnich latach wybierają je także rolnicy, którzy gospodarują nawet na kilkudziesięciu hektarach. Dlaczego?
Olej napędowy jest paliwem dla większości pojazdów wykorzystywanych w rolnictwie. A to oznacza, że wydatki na niego są sporym obciążeniem dla budżetu gospodarstwa. W poszukiwaniu oszczędności dobrym rozwiązaniem jest hurtowe kupowanie oleju. Trzeba jednak mieć go gdzie przechowywać. Tu z pomocą przychodzą producenci mobilnych zbiorników na olej napędowy. Dzięki nim można nie tylko kupować olej w większych ilościach, ale też tankować go w dowolnym miejscu, także podczas prac polowych. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu wtedy, gdy każda minuta jest naprawdę cenna.
– Mobilny zbiornik na olej napędowy eliminuje konieczność tankowania na stacji paliw albo dowożenia paliwa w kanistrach. Umożliwia też pełną kontrolę ilości oleju napędowego wlanego do pojazdu – wyjaśnia Jerzy Chrzanowski, przedstawiciel producenta mobilnych zbiorników na paliwo. – Własny zbiornik umożliwia też jednorazowy zakup większej ilości paliwa, co nie tylko generuje oszczędności, ale też ogranicza liczbę faktur i koszty operacyjne.
Mobilny zbiornik na olej napędowy eliminuje konieczność tankowania na stacji paliw albo dowożenia paliwa w kanistrach.
Nowoczesne zbiorniki na paliwo wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, zmienną pogodę czy promieniowanie UV. Są proste i bezpieczne w obsłudze, a także wygodne w transporcie. Można je przewozić dowolnym pojazdem dostawczym bezpośrednio do miejsca pracy pojazdu rolniczego. To szczególnie wygodne rozwiązanie podczas żniw i prac pożniwnych. Nie trzeba wracać pojazdem z pola, aby się zatankować – wystarczy podjechać ze zbiornikiem i zatankować na miejscu. Ogranicza to przestoje, które – jak pokazały tegoroczne żniwa – znacznie opóźniają pracę.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że kupno zbiornika na paliwo jest sporym wydatkiem – w zależności od rozmiaru może on kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!