Najlepszy moment na zakup kombajnu

Najlepszy moment na zakup kombajnu

Kiedy jest najlepsza chwila na zakup kombajnu do zboża?

Wiele gospodarstw tuż po wakacjach rozpoczyna poszukiwania kombajnu zbożowego na kolejny sezon. Nie bez przyczyny – to najlepszy moment na zakup kombajnu. 

Ważne jest kiedy kupujemy

Kombajn do zboża jest niezbędny we wszystkich gospodarstwach, które podczas żniw chcą być niezależne od koszenia usługowego. Jest to jednak spora inwestycja, dlatego też oprócz dokładnego poszukiwania odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na czas, kiedy tego dokonujemy.

Nie oszukujmy się jednak -kupując „używkę” musimy przygotować się na to, że część zimy będziemy musieli spędzić w garażu na przygotowanie maszyny do kolejnych żniw

Logiczne jest, że najwięcej dobrych okazji cenowych znaleźć możemy po żniwach. Wiele gospodarstw po zakończeniu żniw u siebie wystawia używane maszyny chcąc wymienić sprzęt na lepszy czy też nowszy. Częstokroć wówczas możemy natrafić na maszyny z drugiej ręki w naprawdę dobrym stanie niewymagającym dużego wkładu własnego na remonty.

Najlepszy moment na zakup kombajnu – przed zimą

Nie oszukujmy się jednak -kupując „używkę” musimy przygotować się na to, że część zimy będziemy musieli spędzić w garażu na przygotowanie maszyny do kolejnych żniw. Tu jednak kolejny plus zakupów u progów jesieni – możemy poświęcić na przegląd i naprawy maszyny więcej czasu. To także dłuższy czas na spokojny przegląd rynku.

Pamiętajmy, że kupując sprzęt tuż przed żniwami będziemy musieli zazwyczaj zapłacić znacznie więcej. Różnica nawet kilku procent w cenie kombajnu po sezonie z nawiązką może zrekompensować koszta jakie i tak trzeba ponieść, aby przygotować maszynę do pracy podczas kolejnych żniw.

Porada prawna: Rolnik a podatek dochodowy

Kiedy rolnicy muszą zapłacić podatek dochodowy?

14 kwietnia 2018

Aktualności rolnicze – 13.04.2018 r.

Co będzie oznaczać podpisanie przez prezydenta Dudę ustawy o GMO i co zyskają rolnicy-seniorzy, dla których przygotowano nowy program?

13 kwietnia 2018

Aktualności rolnicze – 12.04.2018 r.

Dlaczego nie warto zostawiać e-wniosków na ostatnią chwilę i dlaczego polscy plantatorzy zaprotestowali przeciwko reklamie przypraw?

12 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij