Nawóz Ultra Power NPS – dobry start i wysokie plony
Nawóz Ultra Power NPS to sprawdzona kompozycja na start wegetacji dla takich upraw jak kukurydza, ziemniaki buraki, a także jako uzupełnienie dla ozimin. Dzięki zbilansowanej zawartości składników pokarmowych pomaga uzyskać dobre plony – dowiedz się więcej!
Nawóz Ultra Power NPS to nowość w linii nawozów „Power” Grupy Chemirol. Jego skład to kompozycja trzech składników pokarmowych: azotu (N) – 20 proc., fosforu (P2O5) – 20 proc. i siarki (SO3) – 35 proc. Przeznaczony do nawożenia wszystkich roślin uprawnych: kukurydzy, zbóż, rzepaku, ziemniaków jak również buraków cukrowych. Może być stosowany również w uprawach warzywniczych i na użytkach zielonych.
– Ultra Power NPS to nowoczesny, skuteczny i sprawdzony od kilku sezonów nawóz, dedykowany głównie do nawożenia przedsiewnego roślin uprawnych. Dobrze sprawdzi się również jako uzupełniający nawóz wieloskładnikowy na oziminy stosowany wiosną. Dzięki zbilansowanej zawartości składników pokarmowych nawóz ten zapewnia roślinom dobry start i pomaga uzyskać dobre plony – zapewnia Piotr Smolarek, Product Manager Grupy Chemirol.
Spis treści
Nawóz Ultra Power NPS – skład
Jak przekonuje Piotr Smolarek, Ultra Power NPS to nowatorski produkt o wyrównanej granuli, zawierający azot (N) w formie amonowej oraz fosfor (P2O5) w formie fosforanu w proporcji 1:1. Takie połączenie zwiększa efektywność pobierania składników a także zmniejsza wpływ niekorzystnych warunków pogodowych na wzrost i rozwój rośliny, zwłaszcza w początkowym okresie wegetacji – tłumaczy Piotr Smolarek.
– Azot w formie amonowej wspiera pobieranie fosforu, co ma duże znaczenie przy nawożeniu przedsiewnym. Fosfor to składnik pokarmowy, który bezpośrednio wpływa na rozbudowę systemu korzeniowego. Dzięki temu roślina od samego startu będzie efektywnie pobierała składniki pokarmowe i wodę. Wytworzy odpowiedni plon i będzie mniej narażona na warunki stresowe – mówi Piotr Smolarek.
Idealna kompozycja na start
Składniki pokarmowe wchodzące w skład nawozu Ultra Power NPS bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie. Dzięki temu są one szybko pobierane przez rośliny i efektywnie spożytkowane.
– 90 proc. fosforu jest w formie rozpuszczalnej w wodzie. Siarka w formie siarczanowej również szybko rozpuszczalna w wodzie, będzie dobrze wpływała na efektywność nawożenia azotem. A patrząc na sytuację, jaka panuje na rynku nawozów myślę, że będzie to bardzo ważne – podkreśla Piotr Smolarek.
Zdaniem Piotra Smolarka, Ultra Power NPS jak żaden inny nawóz azotowo-fosforowy z siarką, pozwala zbilansować potrzeby roślin na kluczowe składniki pokarmowe, co jest szczególnie ważne w sytuacji bardzo wysokich cen azotu, fosforu i potasu.
Stosowanie nawozu Ultra Power NPS
Ultra Power NPS stosujemy równocześnie w trakcie siewu roślin (tzw. nawożenie zlokalizowane), co umożliwia aplikację granul w bliskim sąsiedztwie nasion. Dzięki temu nawożenie jest bardziej efektywne, zwłaszcza fosforem podczas chłodniejszych dni. Warto zauważyć, że nawóz ten stosowany może być w mieszaninie z solą potasową, siarczanem potasu lub siarczanem magnezu.
Pod kukurydzę
Ultra Power NPS można stosować pod kukurydzę – głównie do nawożenia rzędowego kukurydzy. Nawóz sypiemy do aplikatora w czasie siewu kukurydzy. Umieszczenie granuli w strefie korzeniowej roślin zminimalizuje straty składników pokarmowych.
-Formuła nawozu gwarantuje nam, że przy nawożeniu rzędowym kukurydzy efektywność nawożenia będzie wysoka, od samego startu składniki pokarmowe będą dostępne dla roślin – dodaje Piotr Smolarek.
Do nawożenia ziemniaków, buraków cukrowych i warzyw
Nawóz ten przeznaczony jest również do nawożenia ziemniaków, buraków cukrowych i warzyw – z reguły tydzień przed planowanym terminem siewu/sadzenia.
Pod zboża i rzepak
Ultra Power NPS stosowany jest także pod zboża i rzepak przedsiewnie oraz jako wiosenne nawożenie azotem i siarką, oraz jako uzupełnienie fosforu, jeśli jesienią nie było nawożenia tym składnikiem.
– Jak wiadomo, z różnych przyczyn niektórzy plantatorzy nie zastosowali nawozów jesienią. Stosując nawóz Ultra Power NPS obok azotu i siarki dostarczamy również fosfor. To dawka, która wiosną pobudzi system korzeniowy roślin do regeneracji po zimie. Roślina przystąpi do szybszego pobierania składników pokarmowych z gleby. Siarka i azot powinny być zapewnione oziminom, aby budowały jak najwyższy plon – zaznacza Piotr Smolarek.
Użytki zielone
Ultra Power NPS można również stosować jako pierwszy nawóz w użytkach zielonych.
Linia nawozów Power – nowości
Nawóz Ultra Power NPS dostępny jest wyłącznie w Grupie Chemirol. Jakie jeszcze produkty znajdziemy w linii nawozów „Power”?
Nawozy rolnicze od Grupy Chemirol
Sulfi Power – nawóz azotowo-siarkowy pozwalający dostarczyć roślinom w czasie jednego przejazdu siarkę i azot oraz wapń i magnez.
– Dodatek wapnia i magnezu nie tylko pozytywnie wpływa na odżywienie roślin w te składniki pokarmowe ale również buforuje działanie zakwaszające takich składników jak siarka i azot, dzięki czemu będą efektywnie wykorzystane. Siarka w tym nawozie jest w postaci siarczanowej i jest szybko dostępna dla roślin. To idealne rozwiązanie dla wiosennego nawożenia startowego ozimin – uważa Piotr Smolarek.
Kali Power – nawóz do wiosennego stosowania w uprawach ozimych. Dostarcza jednocześnie odpowiednio zbilansowaną dawkę uzupełniającą potasu, siarki i magnezu. Nadaje się do nawożenia roślin o wysokim zapotrzebowaniu na te składniki pokarmowe. Nawóz można stosować przedsiewnie, jak i pogłównie pod większość roślin jarych i ozimych. Kali Power optymalizuje odżywianie roślin, zapewniając im prawidłowy wzrost, rozwój jak również plonowanie.
Kali Plus Power i Cal Bor Power
Kali Plus Power – nawóz granulowany o wysokiej koncentracji składników takich jak: potas, siarka, magnez i wapń. Zawiera potas w dwóch formach: soli potasowej i siarczanu potasu. Charakteryzuje go pełna rozpuszczalność w wodzie, wszystkie składniki pokarmowe są łatwo dostępne dla roślin. Nawóz zapewnia efektywniejsze wykorzystanie azotu, dzięki czemu rośliny będą w stanie wytworzyć plon o lepszych parametrach jakościowych.
Cal Bor Power – nawóz granulowany, który w swoim składzie zawiera 95 proc. wapnia. Dodatkowo wzbogacony o bor, który w polskich glebach jest najbardziej deficytowym mikroelementem.
– Szczególnie na glebach lekkich powinniśmy pamiętać o tym składniku pokarmowym. Bor w połączeniu z wapniem decyduje o prawidłowym wzroście komórek, zwłaszcza stożka wzrostu, wpływa pozytywnie na rozwój systemu korzeniowego. Reguluje również procesy kwitnienia, zapylania, zawiązywania nasion owoców, zapewnia lepszy rozwój ziarniaków w kolbie kukurydzy. Ponadto, będzie pozytywnie wpływał na plonowanie zarówno pod kątem jakościowym jak i ilościowym – twierdzi Piotr Smolarek.
Przeczytaj również: Chemirol umacnia swoją pozycję na zagranicznych rynkach
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!