Nowa substancja aktywna na korekcyjne zwalczanie chwastów!

Na wielu polach tej wiosny sporym problemem jest zachwaszczenie. Kapryśna pogoda nie pozwoliła jesienią na przeprowadzenie zabiegów herbicydowych, bądź były one nieskuteczne. W takiej sytuacji konieczne jest korekcyjne zwalczanie chwastów. Prezentujemy rezultaty zastosowania przez nas nowej substancji aktywnej, która eliminuje ten problem!

Katarzyna Szponar: Witam serdecznie. Ponownie spotykamy się w miejscowości Wilków Średzki, na pierwszej lustracji po wykonaniu zabiegu herbicydowego. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj będziemy oceniać rezultaty tego zabiegu.

Żeby ocenić jakość zabiegu, musimy sprawdzić dwie rzeczy: po pierwsze czy dany środek, w tym przypadku Arylex Active, jest selektywny wobec pszenicy oraz po drugie – musimy ocenić skuteczność w zwalczaniu zachwaszczania, które wystąpiło na tym polu. Nie traćmy zatem czasu i podejdźmy do naszej kontroli.

Jak wygląda punkt z kontrolą?

Pszenica jest wolna od przebarwień, jakieś drobne uszkodzenia po RSM-ie są, ale to przemijające, nie ma żadnych plam, przebarwień, roślina jest zdrowa. Przejdźmy zatem do pola, gdzie był wykonany zabieg. Pszenica ta, na której został wykonany zabieg herbicydowy, z wyglądu w ogóle nie odbiega wizualnie od tej z kontroli, brak na niej jakichkolwiek przebarwień, deformacji czy też wstrzymania we wzroście. Świadczy to o tym, że nasza nowa substancja czynna Arylex jest selektywna wobec pszenicy. Teraz sprawdzimy, jak wygląda działanie naszej nowej substancji aktywnej Arylex Active na występujące na tym polu zachwaszczenie. Zabieg herbicydowy został wykonany na tym polu 10 dni temu, a już widać jego bardzo dobre działanie. Jeżeli podejdziemy bliżej do pola, to okazuje się, że nasze chwasty praktycznie już są zwalczone. Zmieniły kolor z zielonego intensywnego na blady kolor zielony, liście są poskręcane, łodygi są poskręcane, wiązki przewodzące pogrubiałe, czyli wiązki przewodzące nie przewodzą już asymilatów.

Działanie preparatu widocznie

Działanie preparatu widać gołym okiem.

Jak działa Arylex?

Zastosowany na tym polu herbicyd zawierający najnowszą substancję aktywną Arylex, bardzo szybko i efektywnie powstrzymał konkurencję ze strony chwastów: bodziszków drobnych, przytulii czepnej i maku polnego. Nadmienić tutaj również trzeba, że Arylex działa również na wiele innych chwastów dwuliściennych, między innymi na gwiazdnicę pospolitą i dymnicę pospolitą. Warte podkreślenia jest to, w jak krótkim czasie widoczne są efekty działania tego środka na chwastach. Substancja aktywna Arylex, w odróżnieniu od większości herbicydów, może być stosowana w zabiegach wczesnowiosennych. Minimalna temperatura wymagana w momencie aplikacji to zaledwie 2 stopnie Celsjusza. Zabieg należy wykluczyć, gdy spodziewamy się nocnych przymrozków.

Zapraszam serdecznie na trzeci odcinek serii AgroInnowacje Dow AgroSciences. W odcinku tym pokażemy dalsze efekty działania testowanej przez nas substancji czynnej Arylex Active. Dodatkowo opowiemy parę słów na temat nowej grupy chemicznej arylpicolinates oraz powiemy, co cechuje i wyróżnia naszą nową substancję czynną Arylex na tle innych herbicydowych substancji czynnych.

Do usłyszenia za kilka dni.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *