Nowy cennik nawozów Agrochem Puławy

Z powodu wstrzymania produkcji nawozów oficjalny cennik nawozów od Agrochem Puławy nie publikowano przez prawie dwa miesiące. Zmieniło się to jednak 18 października 2022 r., kiedy to spółka Grupa Azoty poinformowała o znaczącej obniżce cen nawozów azotowych. Jakie są więc nowe ceny nawozów azotowych u autoryzowanego dystrybutora Grupy Azoty? Czy również ceny nawozów wieloskładnikowych są niższe, niż przed wstrzymaniem produkcji?

Agrochem Puławy, czyli autoryzowany dystrybutor Grupy Azoty po prawie dwóch miesiącach od zawieszenia opublikował nowy cennik nawozów azotowych oraz wieloskładnikowych. Tym razem rolników mogą ucieszyć zwłaszcza ceny nawozów azotowych, które jak się okazuje są niższe od tych, które obowiązywały jeszcze w sierpniu 2022 r. Ile aktualnie kosztuje saletra amonowa, czy Polifoska?

Cennik nawozów azotowych od Agrochem Puławy

Agrochem Puławy poinformował na swojej stronie internetowej o wznowieniu publikacji cennika nawozów azotowych, jak i wieloskładnikowych. Powodem tej decyzji jest wznowienie produkcji nawozów azotowych przez krajową spółkę Grupa Azoty.

Tak jak już wspomnieliśmy w nowym cenniku nawozów azotowych nr 9/N/H/2022 Agrochem Puławy zawarto niższe ceny nawozów azotowych takich jak:

 • PULAN® saletra amonowa – 3595 zł (cena niższa o 710 zł od ceny obowiązującej w połowie sierpnia 2022 r.),
 • ZAKsan® saletra amonowa – 3675 zł ( cena saletry spadła o 660 zł),
 • RSM 32%3390 zł (cena RSM jest niższa o 710 zł),
 • Saletrosan® 303690 zł (cena tego nawozu zmniejszyła się o 390 zł),

Jakie są ceny nawozów azotowych 2022? Ceny pozostałych nawozów azotowych również są niższe, niż w połowie sierpnia 2022 r. Co można stwierdzić na podstawie opublikowanego cennika:

Aktualności rolnicze - Cennik nawozów Agrochem Puławy

Nowy cennik nawozów azotowych od Agrochem Puławy obowiązujący od 18 października 2022 r.

fot. Agrochem Puławy

Ile kosztuje tona nawozu 2022?

Wiemy już jakie są ceny nawozów azotowych 2022. Sprawdźmy zatem jakie są ceny nawozów wieloskładnikowych. Czy nowy cennik od Agrochem Puławy zawiera niższe ceny nawozów takich jak: Polifoska, czy Amofoska?

W przypadku nawozów wieloskładnikowych nie można mówić o tak wyraźnych obniżkach. Ceny spadły zazwyczaj o około 20 zł, ale nie w przypadku wszystkich nawozów wieloskładnikowych. Niektóre z nich podrożały o około 150 zł:

 • Polifoska® 64395 zł (cena Polifoski spadła o 20 zł),
 • Polifoska® 84435 zł (cena Polifoski jest niższa o 20 zł),
 • Amofoska ® 4-16-183065 zł (cena Amofoski podrożała o 150 zł).

Natomiast ceny pozostałych nawozów wieloskładnikowych zawiera poniższy cennik nawozów nr 11/NPK/H/2022 obowiązujący od 18 października 2022 r.:

Aktualności rolnicze - Cennik nawozów Agrochem Puławy

Ceny nawozów wieloskładnikowych obowiązujące u autoryzowanego dystrybutora Grupy Azoty – Agrochem Puławy.

fot. Agrochem Puławy

Cennik nawozów Agrochem Puławy zawierający niższe ceny nawozów

Do kwestii obniżki cen nawozów szczególnie azotowych odniosła się również Grupa Azoty S.A., która w informacji prasowej przekazała że ceny nawozów azotowych 2022 są znacząco niższe, niż 4 tys. zł za tonę. Co jest zgodne z oczekiwaniami rynku, jak również jest to poziom cen do którego wielokrotnie nawiązywało MRiRW.

Według Tomasza Hryniewicza, Wiceprezesa Zarządu Grupa Azoty S.A., Prezesa Zarządu Grupy Azoty Puławy aktualnie obowiązujące niższe ceny nawozów azotowych 2022 to dokonała okazja, aby zakupić nawozy zanim sytuacja na rynku nawozów ulegnie zmianie:

W tej chwili to najlepszy czas na zakupy. Sytuacja na rynku gazu może się w każdej chwili zmienić, a produkcja może po raz kolejny zostać wstrzymana lub ograniczona. Przy obecnych, najniższych w Unii Europejskiej cenach nawozów warto już dziś zaopatrzyć się przynajmniej w cześć nawozów azotowych i NPK niezbędnych do wiosennej aplikacji.

Czytaj również: Ruszyła wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich 2022

Źródło: Grupa Azoty S.A.; Agrochem Puławy; Agrofakt.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 20

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

DOPŁACAMY 80 ZŁ netto*Kup teraz Maksymalna wydajność z uprawy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 1. Nienaiwny pisze:

  Zobaczcie co można kupić i za ile z importu. Gaz spadł o 70 procent, a nawozy? Niech gnoje się z tym gotują polecam olx import.

 2. Piotr pisze:

  Co z tymi co kupili nawozy po 5 tyś za tonę? Czy państwo wyrówna różnicę? Było mówione żeby kupować bo taniej nie będzie, ktoś napędzał rolników…

 3. Grypa Azoty pisze:

  GA jest najmniej wiarygodnym producentem nawozow na polskim rynku. Wielkorotnie pokazali ze nie licza sie z niczym za wyjatkiem wlasnych zysków. Dzisiaj nie pierwszy raz skutecznie rujnują parterów ktorzy zakupili ich prodykty po cenach z przed obnizki .. ok 1000 zl na tonie.Czyli jeden zakup 24 t to 24 000 zł w plecy. Nie trzeba byc Mateuszem Biznesu zeby wiedziec ze takie 24 t na skladzie nawozow to tak jak 2 cheby na pólce w markecie i aby miec na skladzie nawozow ofete dla rolnka to trzeba miec takich ton setki a czasami tysiace. Za posrednictwem swojego glownego udziałowca czyli Skarbu Panstwa( czyli naszego? ) doją ile sie da. Dodatkowo okazuje sie ze tego towaru nie ma .. prosze zadzwonic np. do Agrochem Pulawy , są jedynie jak twierdzi pan odbierajacy telefony zapisy na towar.Czyli pachnie spekulacją…?
  Dodać do tego.całą mase rzepaku, kukurydzy i innego ziarna ktore bez certfitatu wymaganego dla polskich firm wjezdza od Przyjaciól z Ukrainy, mozna wnioskowac ze zalezy nam na zaoraaniu polskoego rolnika i zwyklego zjadacza chleba.