Obrót płodami rolnymi – jak to robić sprawnie i bezpiecznie?
Wyprodukowanie dobrych jakościowo płodów rolnych nie jest łatwe. Gdy jednak to się już nam uda, często pojawia się kolejne wyzwanie – korzystnie i bezpiecznie sprzedać plony. Obrót płodami rolnymi to bardzo często niełatwe zadanie.
Spis treści
Kontraktacja i barter
Pierwszym dobrym sposobem na zbyt płodów rolnych jest kontraktacja. Drugim – znany od tysięcy lat barter, czyli wymiana towar za towar, który jest korzystny o tyle, że obie strony kupują towary po kosztach. Rolnicy oczekują szerokiej oferty skupu rzepaku, zbóż i kukurydzy w ramach umów kontraktacyjnych i umów handlowych.
Jak ułatwić sobie obrót płodami rolnymi?
Firma PROCAM proponuje klasyczną kontraktację zbiorów oraz kontrakty typu OPEN, które umożliwiają skredytowanie zakupu środków ochrony roślin. Co ważne, usługa ta zapewnia również szybki odbiór i transport płodów rolnych przez cały rok oraz dogodne terminy płatności. Obrót płodami rolnymi staje się wówczas korzystniejszy.
Duzi rolnicy sprzedają partiami co miesiąc lub co kwartał. W ten sposób uzyskują bezpieczniejszą, uśrednioną cenę.
Aby te działania mogły być na najwyższym poziomie, firma PROCAM powołała Dział Obrotu Płodami Rolnymi. O tym natomiast, że jest pewnym i wiarygodnym partnerem świadczy m.in. fakt wdrożenia systemów certyfikacji KZR-INIG oraz GMP+. Pierwszy z nich oznacza zgodność działań firmy z kryteriami zrównoważonego rozwoju, a drugi – wymagań jakościowych i bezpieczeństwa pasz.
Na koniec warto przypomnieć radę, którą od zawsze dają „starzy gracze” rynkowi: sprzedawaj mądrze. Nie warto sprzedawać wszystkiego naraz. Duzi rolnicy sprzedają partiami co miesiąc lub co kwartał, by uzyskać bezpieczniejszą, uśrednioną cenę.
Cała publikacja: 14 SPOSOBÓW Jak zwiększyć dochodowość upraw? dostępna jest również do pobrania pod linkiem: https://www.procam.pl
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!