Odnieść sukces, pozostać sobą: wywiad z Radkiem Liszewskim z zespołu Weekend

W 2012 r. jego piosenkę „Ona tańczy dla mnie” śpiewała cała Polska. Radek, jej kompozytor i lider zespołu Weekend, stał się megagwiazdą.

W 2012 r. jego piosenkę „Ona tańczy dla mnie” śpiewała cała Polska. Radek, jej kompozytor i lider zespołu Weekend, stał się megagwiazdą. Dzięki niemu disco polo przestało być postrzegane jako muzyka drugiej kategorii. Portalowi agroFakt piosenkarz zdradza, czy sukces zmienił go jako człowieka. Wyjawia także, jak radzi sobie z popularnością i czy jego synowie chcą tak jak on występować na scenie.

Natalia Gabruś: To wywiad dla portalu rolniczego, więc pierwsze pytanie będzie dotyczyć wsi. Ma Pan wiejskie korzenie?

Radek Liszewski: Tak, moi dziadkowie mieszkali na wsi. Znam życie wiejskie od podszewki. Sam mieszkam na obrzeżach Sejn (woj. podlaskie), prawie na wsi. Codziennie przebiegam ok. 10 km, więc podpatruję życie sąsiadów z okolicy.

Jeszcze niedawno panowała opinia, że disco polo ma fanów właśnie na wsi, a miasto słucha ambitniejszych wykonawców…

Odnieść sukces, pozostać sobą

Radek Liszewski jest bardzo radosną i otwartą osobą. (fot. Natalia Gabruś)

Kiedyś może rzeczywiście tak było, ale to już nieaktualny podział. Najwięcej koncertów Weekend zagrał w Warszawie. Niedawno wystąpiliśmy na wielkiej imprezie na Stadionie Narodowym. 35-tysięczny tłum śpiewał moje piosenki. Gdyby ta muzyka była zła, ludzie by nie przyszli na taki koncert. To wspaniałe uczucie widzieć, że dzięki mnie wszyscy dobrze się bawią, odrywają od kłopotów codziennego życia.

Wielki sukces może przewrócić w głowie. Jak Pan poradził sobie z popularnością?

Wydaje mi się, że nie zmieniłem się jako człowiek. Znajomi i rodzina twierdzą, że nadal jestem tym samym Radkiem. Domatorem, który nie zadziera nosa, z którym normalnie można umówić się na grilla i piwko. Na szczęście dla mnie wielki sukces przyszedł, gdy byłem dojrzałym człowiekiem, miałem 36 lat. Zanim wszyscy oszaleli na punkcie Weekendu, spędziłem na scenie już 20 lat. Można więc powiedzieć, że długo czekałem na efekty mojej pracy. To, co stało się dzięki piosence „Ona tańczy dla mnie”, przeszło jednak najśmielsze oczekiwania. To było jak trafienie 6 w totolotka. Nagle telefony zaczęły się urywać. Przez mój dom przetoczyły się tabuny dziennikarzy. Nikomu nie odmawiałem wywiadu. Zapotrzebowanie na występy było tak wielkie, że potrafiliśmy 1,5 tygodnia nie być w domu.

Niedawno wystąpiliśmy na wielkiej imprezie na Stadionie Narodowym. 35-tysięczny tłum śpiewał moje piosenki.

Radek Liszewski z zespołu Weekend

Żona z pewnością nie była zadowolona z takiego obrotu spraw

Na szczęście mam bardzo mądrą żonę, która wiedziała, że to moment, na który czekałem całe życie. Przyznaję, był czas, że Dorota przejęła większą część obowiązków, na jej barki spadła całkowita opieka nad naszymi synami. Ale wiadomo, że popularność ma to do siebie, że po fali wznoszącej, spada i można znów żyć normalnie. Zresztą sam ograniczyłem pojawianie się w mediach. Nie każdego dziennikarza zapraszam już do domu. Moja rodzina też chce mieć więcej prywatności. Nie zgadzam się już na rodzinne sesje. Moi synowie dorastają i nie chcą rozgłosu, więc szanuję ich decyzję.
Czytaj więcej...

Pawłowice 2016: Zielone Pola – Kukurydza

W imprezie rolniczej odbywającej się 6 października 2016 r. wzięło udział blisko 200 uczestników. Czego można było się na niej odpowiedzieć?

12 października 2016

Jak zmienia się polska wieś? Co pokazują badania?

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk przeprowadził badania, mające pokazać, co wpływa na to, jak zmienia się polska wieś. Co ustalono?

14 października 2016

Czy bobry staną się zwierzętami łownymi?

Wielu rolników narzeka na szkody czynione przez bobry. Do tej pory były to tylko słowa, a teraz jest wniosek, by można było do bobrów strzelać.

23 października 2016

X
* pola wymagane