OSM Piątnica stawia na mleko bez GMO

Zdrowa żywność to temat, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Coraz wyższe wymagania konsumentów podnoszą poprzeczkę zarówno przetwórniom spożywczym, jak również rolnikom. Jednym z aspektów dotyczących zdrowego i bezpiecznego odżywiania jest zawartość GMO w produktach spożywczych, ale też w paszy dla zwierząt. I choć wpływ zawartości GMO na zdrowie człowieka nie jest jeszcze do końca zbadany (tego dowiemy się prawdopodobnie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat), producenci żywności zachowują ostrożność. Jednym z przykładów jest OSM Piątnica, która od zeszłego roku dostarcza na rynek mleko pochodzące od krów karmionych paszami pozbawionymi GMO.

– Od początku do końca precyzyjnie badamy proces karmienia krów. Weryfikowani są producenci pasz. Prowadzona jest wyrywkowa kontrola gospodarstw, jak i kontrola dokumentacji. Dotyczy to wszystkich naszych dostawców – mówi Tomasz Głasek, Dyrektor Handlowy OSM Piątnica.

Wyraźnie istnieje potrzeba rzetelnego informowania nie tylko o składzie produktu, ale również o pochodzeniu surowca.

Tomasz Głasek, Dyrektor Handlowy OSM Piątnica

Informowanie klientów o pochodzeniu produktów oraz umożliwienie im świadomego wyboru stanowi ważny cel dla spółdzielni z Piątnicy. Nabiał pochodzący od krów karmionych paszami bez GMO jest wyraźnie oznaczony odpowiednią etykietą.

– Piątnica jako pierwsza z polskich mleczarni wprowadziła takie oznakowanie na opakowaniach, co spotkało się z bardzo przychylnymi reakcjami naszych konsumentów. Wyraźnie istnieje potrzeba rzetelnego informowania nie tylko o składzie produktu, ale również o pochodzeniu surowca. Obecnie oznaczenia „Bez GMO” nie stosujemy jedynie na dwóch produktach, do których część surowca dokupujemy – dodaje Tomasz Głasek.

Czy mleko bez GMO na stałe zagości na naszych stołach?

Dopóki ustawa zakazująca stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych nie wejdzie w życie, jako konsumenci musimy polegać na własnej świadomości przy wyborze produktów spożywczych. Niewątpliwie wyraźne oznaczenia na etykietach w ogromnym stopniu nam to ułatwiają.

 

Więcej o paszach bez GMO znajdziecie w tekście: Żywienie bydła mlecznego paszami bez GMO: czy to możliwe?

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Żywienie bydła mlecznego
kampl
Jak ja rozumiem to hormon ustawia cykl na wybrany przez nas termin. I widocznie nie załapała i robi powtórkę. Cykl 25 dni może się zdążać. Ale to raczej nie że u kazdej zobacz więcej »
belek123
witam, mam problem krowy mają ruje 25-28 dni od poprzedniej inseminacji gdy są kryte na hormon tzn. doktor przyjedza bada czy jest ciałko i daje oestrophan czyli pgf i za 72 jest ... zobacz więcej »
RusiL
śrutę rzepakową zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *