Ozdoby na Boże Narodzenie. Czym udekorować dom?

Choć w Święta najważniejsza jest bliskość rodziny, klimatyczny wystrój wnętrza może jeszcze bardziej uprzyjemnić nam grudniowe dni. Na szczęście, ozdoby na Boże Narodzenie nie muszą być pracochłonne, by być efektowne.

Święta coraz bliżej. Jeśli zastanawiasz się, jak wprowadzić magiczny klimat do swojego domu, poniżej znajdziesz kilka inspirujących propozycji. Wśród nich znajdą się zarówno gotowe ozdoby, jak i te do samodzielnego wykonania.

Przede wszystkim – światełka!

Udekorowana choinka Boże Narodzenie

Choć światełka najbardziej efektownie prezentują się na choince, doskonale sprawdzą się również jako ozdoba schodów, okien czy luster.

Kolorowe lub białe, migające lub wygrywające świąteczne melodie. To światełka są tym, co automatycznie tworzy przytulny nastrój. Nie trzeba wieszać ich tylko na choince. Z powodzeniem mogą zdobić ramę lustra lub drzwi, balustradę schodów, okno czy łóżko. Wszechobecne delikatne oświetlenie sprawi, że w grudniowe wieczory w naszym domu po prostu będzie chciało się przebywać.

Dodatki w świątecznych kolorach

Niezależnie od tego, na jakie ozdoby na Boże Narodzenie się zdecydujemy, ważną kwestią są kolory. Te, które najbardziej kojarzą się ze Świętami, to zieleń, złoto i czerwień. Wystarczy kilka dodatków w tych barwach, by poprawić wystrój mieszkania lub domu. Dekoracjami mogą być nie tylko ozdobne poduszki, obrusy czy świece, ale również ściereczki i serwetki w świąteczne wzory. Grudzień to jedyny miesiąc w roku, kiedy możemy pozwolić sobie na łosie i renifery w każdym zakątku domu. Szkoda byłoby z tego nie skorzystać!

Często zapominamy, że Święta to także zapach – lasu, cytrusów i przypraw korzennych

Pachnące ozdoby na Boże Narodzenie

Święta kojarzą nam się z zapachem domowych wypieków i zielonej, kłującej choinki. Zanim jednak bożonarodzeniowe drzewko trafi do naszego domu, a z kuchni zacznie dolatywać aromat ciast, warto zaopatrzyć się w zapachowe świece, olejki i woski. Gorąca czekolada, piernik, pomarańcza i żurawina to tylko niektóre z dostępnych na rynku opcji, które mogą uprzyjemnić nam oczekiwanie do Świąt. W różnych częściach domu warto porozwieszać także ozdobione goździkami plastry suszonych cytrusów i poustawiać słoiczki z pierniczkami. Warto wówczas upiec ich więcej niż zwykle, bo zawartość pojemników może nie doczekać Świąt!

Ciągnik zamiast ciężarówki Coca-Coli?

Świątecznie udekorowany ciągnik

Podczas głosowania na najlepszą dekorację świąteczną w ubiegłym roku szczególną popularnością cieszyły się ozdobione ciągniki.

Kiedy w zeszłym roku organizowaliśmy konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne w Waszych gospodarstwach, nie spodziewaliśmy się, że tak wielu z Was postanowi udekorować swoje ciągniki. Maszyny, które towarzyszą nam w pracy przez większość roku, prezentują się wyjątkowo okazale, gdy obwiesi się je lampkami i łańcuchami. W niczym nie odstają od ciężarówek, znanych z popularnych telewizyjnych reklam. Może w tym roku i Ty, ozdabiając swój dom, nie zapomnisz ulubionym traktorze?

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund. Dla kogo nowe dopłaty?

Jakie zabiegi zyskały dofinansowanie? Które zwierzęta gospodarskie uwielbiają muzykę? Bądź na bieżąco!

Święty z pługiem – dziś św. Izydora Oracza, patrona rolników

15 maja to wyjątkowy dzień dla rolników i rolniczek – można liczyć na wsparcie kogoś niecodziennego.

15 maja 2019

Polscy rolnicy płacą za anomalie pogodowe za dużo

9 miliardów złotych rocznie sięgają w Polsce straty z tytułu anomalii pogodowych. W największym stopniu ponoszą je rolnicy.

14 maja 2019