Polagra-Premiery 2018: co zobaczymy na targach?
Przygotowania do Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra-Premiery 2018 w pełni. Wśród firm, które potwierdziły już swój udział, znajdują się niekwestionowani liderzy. Nie zabraknie też nowych marek, które planują swoje wejście na rynek. Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 18–21 stycznia 2018 roku.
– Już niedługo będziemy mogli zaprezentować wstępną listę wystawców, którzy pokażą swoje Premiery w Poznaniu – zapewnia Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Cały czas prowadzimy rozmowy z firmami, zgłoszenia na bieżąco do nas spływają. Mając na uwadze owocne kontakty z dotychczasowymi wystawcami Targów Polagra-Premiery liczymy, że na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można zobaczyć około 400 producentów, dystrybutorów i dealerów z branży rolniczej – dodaje.
Wzorem lat ubiegłych Targi podzielone będą na technikę, hodowlę i uprawę. – To trzy najważniejsze sektory w rolnictwie, wokół których budujemy ekspozycję wystawienniczą. To rozwiązanie wprowadziliśmy już kilka lat temu i podział ten dobrze się sprawdza – pointuje Patelka.
Spis treści
Polagra-Premiery 2018 – czas na biznes
Światowe nowości, które można było zobaczyć na Agritechnice w Hanowerze, swoją pierwszą odsłonę na polskim runku będą mieć właśnie w Poznaniu. Uczestnicy Targów zobaczą tysiące nowych pozycji asortymentowych z kategorii maszyn, sprzętu i narzędzi rolniczych, nawozów, nasion, środków ochrony roślin, pasz czy dodatków paszowych. Wśród wystawców nie zabraknie też wyposażenia serwisów maszyn rolniczych, sprzętu zootechnicznego i weterynaryjnego. Ekspozycję dopełnią przedstawiciele prasy branżowej oraz najważniejszych w branży rolniczej związków i stowarzyszeń.
Nowość: program Hosted Buyers
Głównym celem obecności na targach rolniczych Polagra-Premiery jest nawiązanie jak największej liczby kontaktów handlowych, które przełożą się na późniejszą sprzedaż. Organizatorzy proponują wystawcom działania, które mają na celu zaproszenie zagranicznych kontrahentów do udziału w Targach. Korzyścią dla wystawców będzie większa efektywność wystąpienia na Targach i skrócenie czasu dotarcia do zagranicznych kontrahentów.
– Po raz pierwszy przy Polagra-Premiery został uruchomiony program Hosted Buyers, którego celem jest rozwój wymiaru handlowego pomiędzy polskimi producentami i kontrahentami z zagranicy, poprzez aranżowanie indywidualnych spotkań kluczowych kupców zagranicznych z wybranymi przez nich wystawcami. Dzięki temu Targi odwiedzi ściśle wyselekcjonowana grupa kupców i kadra zarządzająca z całej Europy, w szczególności dealerzy maszyn rolniczych i importerzy – podkreśla Jakub Patelka.
Złoty Medal: do kiedy przyjmowane są zgłoszenia?
Targi Polagra-Premiery to miejsce spotkań dla branży rolniczej, rozmów, pokazów innowacyjnych maszyn i urządzeń, produktów i usług dla rolnictwa. To również szereg wydarzeń specjalnych i możliwość promocji wśród profesjonalnej publiczności. Ważnym elementem wspierającym obecność firm rolniczych na Targach Polagra-Premiery jest wyróżnienie w konkursie o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Termin zgłoszeń mija 30 listopada. Podczas edycji 2016 aż 38 produktów otrzymało to prestiżowe wyróżnienie.
Wiedza i praktyka
Dopełnieniem Targów Polagra-Premiery 2018 będzie bogaty program merytoryczny, podczas którego przedstawiciele branży rolniczej będą mogli poszerzyć swą wiedzę i kwalifikacje. Panel, składający się z cyklu konferencji, seminariów, szkoleń i wykładów, będzie idealnym miejscem do bezpośrednich rozmów biznesowych i nawiązania nowych kontaktów. Program jest skrupulatnie dobrany do potrzeb branży. Umożliwi zapoznanie się z nowymi trendami w poszczególnych sektorach rolniczych, regulacjami czy zmianami zachodzącymi w przepisach. Osoby poszukujące porad na temat nowych inwestycji również będę usatysfakcjonowane. Interesująco zapowiada się także forum hodowlane.
Zaangażowanie ze strony branży
Podczas każdej edycji targów panuje imponująca atmosfera. Siłę wydarzenia i jego pozycję dostrzegają związki i stowarzyszenia z branży rolniczej. Objęły one targi Polagra-Premiery 2018 swoim patronatem oraz zaangażują się w tworzenie programu merytorycznego. Wsparcia udzieliły Krajowa Rada Izb Rolniczych, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Federacja Związków Producentów-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Wielkopolska Izba Rolnicza.
Jak zdobyć bezpłatne wejściówki?
Właściciele gospodarstw i gruntów rolnych oraz hodowcy planujący przyjazd do Poznania mogą skorzystać z bezpłatnych biletów wstępu dostępnych po rejestracji online na mtp24.pl. Organizatorzy przewidują również korzystne dofinansowanie przejazdu dla grup zorganizowanych. Grupę liczącą minimum 15 osób należy zgłosić najpóźniej do 15 stycznia 2018 roku.
Zdjęcia: MTP
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!