Ponad 2000 zwierząt futerkowych zginęło w cierpieniach po akcji eko-terrorystów

Ponad 2000 zwierząt zginęło w cierpieniach po barbarzyńskiej akcji eko-terrorystów, którzy włamali się w nocy na teren jednej z fermy norek pod Toruniem. Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych zwraca się z apelem do rządu o zapewnienie bezpieczeństwa polskim rolnikom wobec rosnącej agresji ze strony ekologów.

Incydent miał miejsce w nocy z 7 na 8 maja. Sprawcy włamali się na teren fermy w województwie kujawsko-pomorskim i zniszczyli klatki, w których były matki z młodymi. Większości zwierząt mimo natychmiastowej akcji pracowników fermy nie udało się uratować. Pozostawione młode umarły z głodu i pragnienia, a cała ferma pogrążona była w pisku, bezbronnych osesków nawołujących matki.

Nocna akcja eko-terrorystów oznacza, że wojna z polskimi rolnikami weszła w kolejny etap. Do tej pory byliśmy tylko obrażani i wyzywani. Teraz musimy obawiać o bezpieczeństwo naszych zwierząt, które jak się okazało są narażone na rosnącą agresję ze strony ekologów. Zaczynamy się także poważnie martwić o bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin.

Wzywamy do opamiętanie się. Jesteśmy gotowi na merytoryczną dyskusję i wymianę argumentów, ale apelujemy o niestosowanie przemocy wobec zwierząt. Smutne jest to, że do tej pory tego incydentu nie potępiła żadna organizacja ekologiczna i pro-zwierzęca, które na co dzień mają usta pełne frazesów na temat zwierząt. Daje to dużo do myślenia co do ich prawdziwych intencji.

Prezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych, Daniel Chmielewski zwraca się z apelem do Rządu RP o dokładne zbadanie sprawy, złapanie i przykładne ukaranie sprawców. Polscy rolnicy mają prawo do tego, aby bezpiecznie i uczciwie prowadzić swoją działalność bez obawy, że szaleńcy mogą w jedną noc zniszczyć efekt ich wielomiesięcznej pracy.

informacja prasowa dostarczona przez Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Poszukiwacze skarbów na polach, uwaga! [AKTUALNOŚCI]

Za nieroztropne działania grozi utrata wolności!

25 kwietnia 2019

Lasy Państwowe rozdają dziś sadzonki drzew [AKTUALNOŚCI]

W najbliższym miejscu zamieszkania nadleśnictwie każdy otrzyma dziś wartościowy prezent.

26 kwietnia 2019

Świąteczne wypalanie traw – tysiące interwencji [Aktualności]

Nie utrudniajmy i nie niszczmy życia: sobie i innym!

24 kwietnia 2019