
Agroenergia – złóż wniosek. Pomóż sobie i środowisku
Propozycja NFOŚiGW umożliwiająca rolnikom przystosowanie gospodarstwa do wymogów nowoczesnej produkcji
Propozycja NFOŚiGW umożliwiająca rolnikom przystosowanie gospodarstwa do wymogów nowoczesnej produkcji
Dziś trzeba oszczędzać na wszystkim. Czy alternatywne źródło energii może nam w tym pomóc?
Co skłoniłoby rolników do inwestycji w odnawialne źródła energii?
Właścicielom wiatraków i małych elektrowni wodnych grozi bankructwo. Niekorzystne zmiany przepisów sprawiły, że OZE stały się o wiele mniej opłacalne.
Zbiory kukurydzy uprawianej na ziarno w br. mogą wynieść ponad 3,9 mln t i będą większe niż w roku ubiegłym. Co na to eksperci?
Wzrost zainteresowania OZE przez przedsiębiorców i rolników ma swoje odzwierciedlenie również w ofercie polskich ubezpieczycieli. Których?
W województwie zachodniopomorskim trwa ścinanie zielonej kukurydzy, która bardzo często trafi nie do silosu na kiszonkę, ale do biogazowni.
W 28 odcinku „Poradnika aF” przedstawiamy roślinę o bardzo niskich wymaganiach i wielu możliwościach zastosowania. Zobacz koniecznie!
Wierzby energetyczne to ciekawa propozycja. Sprawdź, komu i gdzie może się opłacać zasadzenie jej plantacji!
Jakie zalety ma krowa mleczna, gdy rolnik ma w obejściu biogazownię? Dlaczego w Niemczech buduje się biogazownie rolnicze?
Ma najmniejsze wymagania glebowe ze wszystkich roślin energetycznych, ale jest podatny na choroby. Czy warto go uprawiać?
Miskant pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Dlaczego warto uprawiać miskanta jako roślinę energetyczną? Ile daje biomasy?