Pomiędzy okularami przeciwsłonecznymi a odzieżą termiczną, czyli rzepak kontra polska wiosna 2021
Preparat Toprex chłodnej wiosny się nie boi! Po wyjątkowo długiej zimie z dużą ilością śniegu nadeszło dawno nie widziane przedwiośnie. Solidne poranne przymrozki pozwoliły w idealnym momencie wejść z nawożeniem azotowym oraz magnezowo-siarkowym na wszystkie pola obsiane rzepakiem, nawet te niżej położone. Czy ta dobra passa dla rzepaku, począwszy od groźnej aczkolwiek łaskawej zimy, osiągnięcia rekordowych cen i dobrego startu wiosennego będzie trwać dalej?
Wszystko wskazuje na to, że jak zawsze wiele będzie należeć od naszych decyzji i wyborów oraz przebiegu pogody. Na najbliższe dwa tygodnie kiedy przypada okres stosowania fungicydów i regulatorów wzrostu w rzepaku ozimym zapowiadane jest znaczne ochłodzenie z lokalnymi przymrozkami. Ten wymagający przebieg pogody może zweryfikować nasze decyzje. Warto aby fungicyd i regulator wzrostu, który wybierzemy był skuteczny w każdych warunkach pogodowych oraz zapewniał najwyższe bezpieczeństwo stosowania.
Spis treści
Preparat Toprex i chłodna wiosna
Wieloletnie doświadczenia z zastosowaniem preparatu Toprex na wiosnę udowodniły, że nie boi się on chłodnej wiosny. Przebieg pogody w najbliższych dniach może być bardzo zbliżony do tego z 2020 roku. Jak pokazuje poniższy materiał nawet na glebach mozaikowych – których w Polsce nie brakuje – Toprex działa w sam raz – skutecznie i zawsze bezpiecznie.
Należy pamiętać, że spadki temperatury, które miały miejsce w kwietniu zeszłego roku nad ranem były bardzo duże. Wielu producentów wykonując zabieg preparatem Toprex, w bezpiecznym odstępie czasu, w pełni zabezpieczyło swoje plantacje przed chorobami bez obaw o swoje rośliny i później mogło cieszyć się wysokimi plonami.
Ryzyko infekcji chorób grzybowych w rzepaku
Przy przedłużającej się jesieni zawsze rośnie ryzyko niekontrolowanego rozwoju infekcji chorób grzybowych. Dlatego zabieg wiosenny powinien skutecznie rozprawić się z rosnącymi zagrożeniami na plantacji. Jak pokazują poniższe dane preparat Toprex w dawce 0,35 l/ha jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku do walki z suchą zgnilizną kapustnych.
Działanie fungicydowe to priorytet, ale nie zapominajmy o regulacji. Przecież to bardzo istotny element kształtowania architektury łanu, dzięki czemu możemy pozytywnie wpływać na wiele parametrów naszej plantacji. Ściśle mówiąc, poprzez trwały efekt regulacji preparat Toprex zabezpiecza naszą plantację przed ryzykiem wylegania. Bez wątpienia to jest szczególnie ważne podczas burzliwej pogody w maju i czerwcu niemal każdego roku.
Preparat Toprex 375 SC
Wpływ zastosowania wiosennego Toprex został dokładnie zmierzony podczas przeprowadzanych wielokrotnie doświadczeń ścisłych. Jak pokazują poniższe wyniki, zabezpieczenie jakie daje właśnie ten preparat przed wyleganiem jest jednym z najsilniejszych. Warto tez wspomnieć, że Toprex jest preparatem o odpowiednio dobranym składzie substancji triazolowych. To czyni go bardzo bezpiecznym nawet na mozaikach glebowych czy podczas okresowych niedoborów wilgoci. Rośliny w sposób niezakłócony mogą rozwijać rozgałęzienia boczne, jak i system korzeniowy.
Skorzystaj z promocji już dziś
W sezonie 2021 przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowo atrakcyjną promocje pt. „pryśnij rzepak”, dzięki której możecie Państwo skorzystać z 10% rabatu za zakup preparatu Toprex. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.prysnijrzepak.pl oraz do punktów handlowych.
Podsumowanie
Podsumowując, warto wykorzystać zalety wiosennego zastosowania preparatu Toprex. Faktem jest, że kluczowy jest jego niski koszt na ha. Mówiąc w skrócie, opłaci się cieszyć zdrową i mocną plantacją w pełni przygotowaną na różne niespodzianki, jakie zapewne i w tym sezonie zafunduje nam pogoda.
Chcesz zadać pytanie naszym ekspertom? Znajdź nasz profil na FB, lub Infolinia : +48 (22) 550 27 11.
Dodatkowo skorzystaj z aplikacji MojeInfopole.
Co ważniejsze, zapraszamy do śledzenia naszego kanału Youtube Syngenta.
Na zakończenie, przeczytaj również – Preparat Toprex 375 SC – fungicyd i zarazem regulator wzrostu wpływa na ochronę i regulację rzepaku ozimego.
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!