PATRON SERWISU: Blattin

Pszczoły za pan brat z urzędnikami

Od końca maja na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu mieszkają pszczoły. Niewielka pasieka składa się z 5 uli, a produkowany z niej miód będzie krystalicznie czysty i jakościowo taki sam, jak ten produkowany na wsi.

W ostatnich latach niewielkie pasieki w miastach stają się coraz bardziej popularne. Pszczoły są gatunkiem zagrożonym i każde działanie, którego celem jest ich ochrona, zasługuje na uznanie. Wbrew powszechnym stereotypom – miód z miasta nie jest zanieczyszczony spalinami czy innymi sztucznymi substancjami. Pszczoły zbierają nektar i pyłek wyłącznie z czystych kwiatów.

Choć pszczoły będą dość częstymi gośćmi w okolicach urzędu, nie należy się ich obawiać. Ule zostały zasiedlone przez łagodny gatunek owadów i mają zapewnioną fachową opiekę pszczelarzy.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

– Ideą założenia pasieki na dachu urzędu była popularyzacja roli pszczoły miodnej w środowisku miejskim – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. – Choć pszczoły będą dość częstymi gośćmi w okolicach urzędu, nie należy się ich obawiać. Ule zostały zasiedlone przez łagodny gatunek owadów i mają zapewnioną fachową opiekę pszczelarzy.

Pasieką na dachu urzędu opiekują się pszczelarze z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu. To pierwsza taka pasieka w Toruniu, jednak w skali kraju nie jest nowością. Pasieki na obiektach miejskich powstają coraz liczniej. Znajdują się na dachach restauracji, hoteli, obiektów użyteczności publicznej. Pszczoły doskonale dostosowują się do nowych warunków środowiska i szybko odnajdują na pożytkach miejskich – w parkach, ogrodach czy na skwerach.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *