Pszenica ozima Rotax – zimotrwałość w pakiecie

Oprócz wysokiego potencjału plonowania kolejną istotną cechą przy wyborze odmiany pszenicy ozimej jest jej zimotrwałość! Pszenica ozima Rotax to jedna z najbardziej zimotrwałych odmian na rynku wśród odmian chlebowych! Sprawdź wyniki!

Zimotrwałość to jedna z najważniejszych cech dobrej odmiany pszenicy ozimej. Niestety pogody, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć zimą, nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Warto więc postawić na odmianę zimotrwałą, która sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach! Odmianą pszenicy ozimej, która świetnie sprawdzi się nawet podczas mroźnej zimy jest Rotax.

Pszenica ozima Rotax – wybitna zimotrwałość

pszenica ozima rotax

Pszenica ozima Rotax to odmiana o wysokiej zimotrwałości, co potwierdziły testy przezimowania przeprowadzone wczesną wiosną 2018 po nagłym powrocie zimy

Odmiana ta w 2017 roku znalazła się na liście odmian zalecanych LZO COBORU w województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Wszystko za sprawą zimotrwałości, pszenica ozima Rotax uzyskała aż 5 punktów! Oznacza to, że jest to jedna z najbardziej odpornych odmian na rynku. Zimotrwałość na poziomie 5 daje pewność powodzenia tej odmiany także w latach, gdy wystąpią chłodne i mroźne zimy! Odmiana ta jest szczególnie polecana do uprawy w północnych rejonach kraju.

Wysoki plon i zimotrwałość idą w parze

Pszenica ozima Rotax, oprócz wybitnej zimotrwałości potwierdzonej przez wyniki badań COBORU, posiada również szereg innych cech, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim odmiana charakteryzuje się wysokim i stabilnym potencjałem plonowania. Według wyników badań COBORU w 2017 roku wydała plon na poziomie 105% wzorca.

rotax

Charakterystyka odmiany

Jest odmianą polecaną do uprawy zarówno ekstensywnej jak i intensywnej, co potwierdziły wysokie wyniki COBORU. Sprawdzi się także w różnych warunkach klimatyczno-glebowych. Oznacza to, że można ją uprawiać na mocnych stanowiskach oraz na tych, gdzie występują okresowe niedobory wody. Charakteryzuje się również bardzo wysoką odpornością na choroby podstawy źdźbła oraz mączniaka prawdziwego, co potwierdzają wyniki badań COBORU z 2017 roku.

Gdzie można kupić nasiona odmiany pszenicy ozimej Rotax?

Chlebowa pszenica ozima Rotax jest polecana przez markę Golden Seeds oraz dostępna w ofercie firmy Agro Technika.

Więcej informacji o odmianie uzyskać można pod numerem telefonu + 48 505 227 032.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Zabieg T2 w pszenicy – wyższy plon lepszej jakości! [WYWIAD]

Ochrona liścia flagowego to podstawa przyszłych plonów. Dowiedz się jaki sprawdzony sposób mają na nią inni!

13 kwietnia 2019

Ziemniaki będą oznakowane

Czy oznaczenie ziemniaków flagą państwa, z którego pochodzą ukróci proceder przepakowywania zagranicznych produktów jako polskie?

25 kwietnia 2019

Pierwsza konferencja w Centrum Precyzyjnego Rolnictwa Kubota

Jak uczyć młodych nowoczesnego rolnictwa? Zobacz relację z konferencji „Precyzyjna Przyszłość Rolnictwa”!

16 kwietnia 2019