Rozwój usług rolniczych 2022 – jakie warunki należy spełnić?
Dofinansowanie dla rolników na rozwój usług rolniczych w 2022 r. może wynieść nawet 500 tys. złotych – jakie warunki należy spełnić aby je otrzymać? Wsparciem objęte zostaną także nowe zakresy działalności.
Od 7 lipca 2022 r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie dla rolników w ramach „Wsparcia inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej”. Rozwój usług rolniczych 2022 to działanie finansowane z PROW 2014-2020 – jakie warunki należy spełnić aby je otrzymać?
Przeczytaj również: Aktualna sytuacja na rynku zbóż – sprawdź!
Spis treści
Dofinansowanie dla rolników na rozwój usług rolniczych – nabór
Tak jak w poprzednich latach dofinansowanie dla rolników obejmie wszystkie osoby fizyczne, prawne czy jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Tym razem jednak nabór objął swym zakresem również usługi leśne oraz te powiązane z zabezpieczeniem tudzież utrzymaniem urządzeń wodnych. Ponadto działalność świadczona przez ewentualnego beneficjenta może być związana z rolnictwem czy leśnictwem również w zakresie mycia i dezynfekcji jak również wykorzystania technologii cyfrowych. W takim wypadku jednak działalność należy prowadzić minimum 24 miesiące.
Rozwój usług rolniczych 2022 – kwota i warunki
Maksymalna kwota dofinansowania dla rolników w przypadku tego programu może wynieść 500 tys. zł na jednego beneficjenta. Przy refundacji nic się nie zmienia. Nadal będzie jej podlegać 50 procent udokumentowanych, kwalifikowanych kosztów inwestycji.
Inaczej rzecz ma się tylko jeśli chodzi o działalność związaną z zabezpieczaniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych oraz tej, która wykorzystuje technologie cyfrowe. Tutaj refundacja wyniesie 65 procent.
Wnioski na rozwój usług rolniczych 2022 zbierze ARiMR
Wnioski o dofinansowanie można składać do regionalnych oddziałów ARiMR. Istnieje możliwość dostarczenia ich osobiście, przez upoważnioną osobę tudzież za pomocą przesyłki rejestrowanej na Poczcie Polskiej. Dostępny jest także e-PUAP, gdzie dokumenty można wysłać w formie elektronicznej. Nabór kończy się 19 sierpnia 2022.
Przeczytaj również: Dopłaty do chmielu – będzie pomoc dla producentów?
Źródło: ARiMR
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!