Jak zadbać o ściernisko? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego, czwartego już odcinka naszego słuchowiska z cyklu „Agrotechnika doradza”, w który to dr inż. Piotr Hulanicki opowiada o stosowaniu nawozów na ściernisko. Posłuchaj koniecznie!

Przypominamy, że partnerem cyklu jest agrotechnika.co, wyłączny dystrybutor RGT Jakuzzi.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Jak opowiada ekspert ds. nasiennictwa, na ściernisko z reguły stosuje się nawozy fosforowo-potasowe. Pan Piotr Hulanicki podkreśla również rolę nawożenia azotowego, które ma służyć rozkładowi słomy. – Bakterie rozkładające słomę zużywają azot mineralny, który jest zawarty w glebie, przez co dochodzi do tak zwanego głodu azotanowego, objawiającego się najczęściej  w pszenicach ozimych – wyjaśnia ekspert.

Jak zauważa pan Piotr Hulanicki, istnieje nowoczesna technologia, która pozwala na zlokalizowane nawożenie ścierniska – najbardziej optymalne pod kątem efektywności.

Przypominamy, że w ostatnim odcinku rozmawialiśmy o zakwaszeniu gleby. A już wkrótce pomówimy, jak ochronić już wysiany materiał przed suszą!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund. Koła gospodyń w miastach?

Dlaczego jaja staniały? Czemu „ustawa udorowa” budzi kontrowersje? Jak będą funkcjonować małe rzeźnie rolnicze? Nie przegap ciekawostek!

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund. Komu grozi utrata dopłat?

Jakie kary grożą podpalaczom? Które modele ciągników cieszą się największą popularnością? Sprawdź najnowsze ciekawostki!

Buraki cukrowe do posiania

Buraki cukrowe nadal są opłacalne. Ich siewy w południowej Polsce dobiegają końca.

23 kwietnia 2019