
Co czeka rynek cukru w Polsce? Słodko-gorzkie prognozy
Czy zawirowania pogodowe znów splotą się z wahaniami cen? Zobacz, na jakie zmiany powinni przygotować się plantatorzy buraka cukrowego!
Czy zawirowania pogodowe znów splotą się z wahaniami cen? Zobacz, na jakie zmiany powinni przygotować się plantatorzy buraka cukrowego!
Krajowa Spółka Cukrowa S.A. funkcjonuje na polskim rynku cukru buraczanego od 2002 roku. Ale dopiero teraz zdobyła ważny certyfikat. Dowiedz się więcej
Zostało podpisane ogólnopolskie porozumienie branżowe, które ma stabilizować rynek cukru. Określa ono ramy kontraktacji buraka cukrowego.
Trwa kampania cukrownicza 2016/2017. Wielu opolskich i dolnośląskich plantatorów już dawno odstawiło buraki do cukrowni. Jakie są plony?
Już za rok czekają nas zmiany w przepisach, które mogą przełożyć się na sytuację branży cukrowniczej. Czy jest się czego bać?
Krajowa Spółka Cukrowa S.A. jest już na półmetku kampanii cukrowniczej. Wszystkie Oddziały KSC do 12 listopada skupiły łącznie 1,66 mln ton buraków.
W październiku rozpoczęła się kampania cukrownicza. We wszystkich 7 Oddziałach KSC S.A. planuje skupić blisko 4 mln ton buraków.
Od października 2017 r. zostaną zniesione limity produkcyjne w Unii Europejskiej na cukier i izoglukozę (syrop produkowany ze zbóż). Szacuje się, że produkcja izoglukozy wzrośnie wówczas nawet do 2–3 mln ton.
Saldo obrotów w handlu zagranicznym cukrem było dodatnie i znacznie poprawiło się w relacji rocznej, choć eksport cukru zmniejszył się.
Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego widzi bezwzględną potrzebę wypracowania ujednoliconych warunków kontraktacji dla plantatorów w całym kraju.