
Sorgo: wymagania glebowe i wodne
Wraz ze zmieniającym się klimatem trzeba będzie zmienić strukturę zasiewów. Sprawdźcie, jakie wymagania ma sorgo!
Wraz ze zmieniającym się klimatem trzeba będzie zmienić strukturę zasiewów. Sprawdźcie, jakie wymagania ma sorgo!
Sorgo cukrowe jest gatunkiem polecanym ze względu na wytrzymałość na niedobory wody. Ma jednak duże potrzeby nawozowe.
Jak można walczyć ze szkodnikami, które występują przy uprawie sorgo? Jakie skutki niesie ze sobą stosowanie herbicydów?
Sorgo cukrowe najpierw uprawiane było na pasze. Później postawiono na cukier w postaci syropu sorgowego. Teraz czas na bioetanol!
W związku ze zmieniającym się klimatem niedługo trzeba będzie zmienić gatunki uprawowe. Jednym z rozwiązań może być sorgo.
Sorgo w pełni nowym gatunkiem nie jest, ale w naszym kraju praktycznie nie ma znaczenia gospodarczego. Czy zmieni się to przy ocieplającym się klimacie?
Sorgo jest rośliną ciepłolubną i potrafi znieść długie okresy bez deszczu. Dlatego zyskuje na popularności wśród polskich rolników.
Uprawa sorgo nie jest popularna w naszym kraju. Tymczasem roślina ta może być ciekawą opcją w krajowym płodozmianie.
Kiszonka z kukurydzy jest podstawową paszą objętościową w żywieniu krów wysokomlecznych. Jaką jednak wartość ma kiszonka z sorgo?
Czym różni się kiszonka z sorga od kiszonki z kukurydzy? Czy może stanowić podstawę żywienia dorastających krów?
Sorgo jest 5 zbożem pod względem m.in. zajmowanej powierzchni. Czy w Polsce ma szanse stać się równie popularne jak np. w USA?
Sorgo wymaga promocji, przebadania i oceny konkurencyjności wobec innych upraw. Czy po takiej ocenie zagości na polskich polach?