W czołówce na rynku ciągników [WYWIAD]

Jeszcze dziesięć lat temu Kubota plasowała się na 18. miejscu w rankingu sprzedaży ciągników. W ubiegłym roku zajęła już 3. miejsce, awansując na podium. Polscy gospodarze coraz chętniej wybierają japońskie ciągniki – o tym porozmawiamy dziś w nowym odcinku słuchowiska „Kubota. Poznajmy się bliżej”.

W rankingu sprzedaży ciągników rolniczych za 2018 rok stworzonym przez Agritrac.pl Kubota uplasowała się na trzeciej pozycji. To awans o 15 miejsc w przeciągu niecałych 10 lat. Wygląda na to, że pomarańczowe ciągniki torują sobie drogę na sam szczyt. O kulisach tego sukcesu rozmawiamy z Michałem Poźniakiem – szefem sprzedaży maszyn rolniczych Kubota, oddział w Polsce.

ciągnik Kubota

fot. Kubota

Polscy rolnicy coraz częściej wybierają japońskie ciągniki

Faktycznie w 2018 roku Kubota uzyskała historyczne trzecie miejsce w liczbie rejestracji nowych ciągników. Co na to wpłynęło? Coraz lepsza pozycja marki na polskim rynku, przemyślane działania sprzedażowo-marketingowe, a także zrównoważona polityka względem naszych klientów, jak i autoryzowanych dilerów. To wszystko przełożyło się na ubiegłoroczny wynik sprzedaży – mówi Michał Poźniak.

Za ojców sukcesów można również uznać autoryzowanych dilerów. Obecnie na terenie naszego kraju działa 17 autoryzowanych przedstawicieli, którzy zajmują się sprzedażą  i obsługą serwisową maszyn rolniczych Kubota.

Japońska jakość

Dlaczego polscy rolnicy wybierają pomarańczowe traktory z Kraju Kwitnącej Wiśni?  ̶  Kubota to ciągnik produkowany przez jednego producenta. Jakość i zastosowanie tego ciągnika jest już znane na całym świecie, również w Polsce. Uważamy, że te unikalne rozwiązania sprawdzają się w pracy polskiego rolnika czyli m.in. skręt ciągnika, jego gabaryty, czy oszczędność w pracy – zaznacza Michał Poźniak.

Sprawdź więcej w naszej rozmowie!

Odkrywaj więcej

Już za tydzień kolejny odcinek. Porozmawiamy w nim m.in. o rolnictwie precyzyjnym. Zapraszamy!

Z poprzednimi odcinkami naszego cyklu „Kubota. Poznajmy się bliżej.” można zapoznać się tutaj:

odcinek 1: Kubota – lider w sadach

odcinek 2: M7002 – ciągnik dla wymagających

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Zetor. Oszczędności dla każdego

Za wyborem tej oferty przemawiają tysiące argumentów. Dowiedz się więcej!

10 czerwca 2019

Jak finansować zakup ciągnika Kubota?

Zobacz kolejny odcinek "Poznajmy się bliżej...".

16 lipca 2019

W takie upały łatwo o pożar ciągnika rolniczego

W czasie upałów szczególnie zadbajmy o maszyny rolnicze.

26 czerwca 2019