Warsztaty Polowe 2022 firmy Chemirol. Dowiedz się więcej!

Warsztaty Polowe 2022 to seria imprez zorganizowanych przez firmę Chemirol. Jest to cykl wydarzeń odbywających się w wielu miejscach na terenie całej Polski. Jedno z tych spotkań odbyło się 27 maja 2022 roku w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku. Formuła imprezy zakłada połączenie polowych prezentacji technologii ochrony upraw, z wykładami ekspertów i spotkaniem integrującym społeczność klientów firmy i jej partnerów biznesowych.

Impreza w Pełczycach pod Oławą nie miała szczęścia do pogody. Jednak na deszcz nikt nie narzekał, bo przecież tak naprawdę wszyscy na te opady czekali. Klienci i gospodarze uzbrojeni w parasole, gumowce i płaszcze przeciwdeszczowe ruszyli na poletka pokazowe.

Reklama

Deszcz nie deszcz, najważniejsze informacje są na polu

warsztaty polowe 2022 chemirol

Warsztaty Polowe 2022 firmy Chemirol. Pomimo deszczu nie brakowało chętnych do lustracji poletek pokazowych

fot. Marcin Sztypa

Na poletkach pokazowych prezentowano efekty zastosowania technologii ochrony i nawożenia oferowanych przez Chemirol. Działanie proponowanych przez firmę rozwiązań można było zobaczyć na przykładzie kukurydzy, pszenicy i rzepaku. Ze względu na kilkukilometrowe odległości pomiędzy polami, organizator zapewnił transport. Rolnicy podzieleni na niewielkie grupy, mogli pod okiem przydzielonych opiekunów wygodnie przemieszczać się pomiędzy polami. Na miejscu czekali na nich doradcy i przedstawiciele kluczowego partnera Chemirolu, producenta środków ochrony roślin, Innvigo. Podział na niezbyt liczne grupy sprzyjał zadawaniu pytań i dyskusji na temat prezentowanych rozwiązań.

Warsztaty Polowe 2022 czyli, rekomendowana dawka wiedzy

Oprowadzający grupy specjaliści wyczerpująco opowiadali o zastosowanych preparatach chwastobójczych, fungicydach i nawozach dolistnych. Nie zabrakło też pytań i odpowiedzi o innowacyjny produkt mikrobiologiczny BlueN, pozwalający na wykorzystanie w uprawie azotu atmosferycznego. Na polu rzepaku na gości czekał Andrzej Brachaczek – dyrektor ds. badań i rozwoju z Innvigo. Jego namiot cieszył się dużą popularnością. Warto dodać, że to nie ze względu na padający deszcz, a na jego bogatą wiedzę i sprzęt do badania roślin, jaki przyciągał uwagę odwiedzających.

Warsztaty Polowe firmy Chemirol

Identyfikacja zagrożeń na wczesnym etapie wymaga bliższego przyjrzenia się roślinom

fot. Marcin Sztypa

– Klienci oceniają potencjał tego łanu rzepaku za nami na plon rzędu 4 – 5 ton. W powszechnym przekonaniu nie jest on obecnie zagrożony chorobami – mówił Andrzej Brachaczek. – Tymczasem analiza makroskopowa i mikroskopowa różnych organów rzepaku wykazała, ze jednak choroby są tu obecne. Ponadto dysponując specjalistycznym urządzeniem do analizy składu aerozolu zawieszonego w powietrzu pomiędzy roślinami, możemy zidentyfikować zagrożenia, które są jeszcze przed nami. Tu stwierdziliśmy w powietrzu obecność zarodników grzybów powodujących zgniliznę twardzikową i zarodników alternaria alternata, czyli sprawcę czerni krzyżowych – wyjaśniał dalej Brachaczek. – To daje sygnał do wykonania zabiegu zabezpieczającego pomimo braku objawów wizualnych – takimi informacjami pozwalającymi uniknąć strat w plonie dzielił się Andrzej Brachaczek.

Wykłady specjalistów, wymiana doświadczeń i bankiet pod dachem

Na klientów wracających z pól czekał ciepły posiłek serwowany na terenie firmy Kamila Bojakowskiego w Pełczycach pod Oławą. Nowo wybudowana potężna hala magazynowa świetnie sprawdziła się w tej roli, tym bardziej, że deszcz nie przestawał padać. Gdy już wszystkie grupy zakończyły wizyty na poletkach, z rozstawionej na tę okazję sceny, zgromadzonych przywitał dyrektor dolnośląskiego oddziału Chemirolu – dr Radosław Pogłodziński. Po nim mikrofon przejmowali zaproszeni eksperci, którzy dzielili się specjalistyczną wiedzą z różnych dziedzin rolnictwa.

chemirol warsztaty polowe 2022

Warsztaty Polowe 2022 okazały się okazją do prezentacji specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin rolnictwa

fot. Marcin Sztypa

W czasie rozmów klienci nie kryli uznania dla rozmachu i doskonałej organizacji tego przedsięwzięcia. Podkreślali również jak dużą wartością są dla nich wizyty na polach i możliwość naocznego sprawdzenia efektów rozwiązań oferowanych przez doradców.

– Przedstawiciele przyjeżdżają do nas i proponują różne rozwiązania. Ale nie do wszystkiego łatwo się przekonać – opowiadał jeden z uczestników warsztatów. – Dopiero gdy na polu widzę, że ta technologia się sprawdziła, mogę jej zaufać – powiedział Leszek Fornal, rolnik z Kantorowic.

Chemirol i partnerzy

Warsztaty Polowe Chemirol

Klasyczna lustracja plantacji to podstawa, jednak nie zawsze wystarczy do oceny zagrożeń

fot. Marcin Sztypa

Na Warsztatach Polowych nie zabrakło miejsca dla dostawców Chemirolu. Oprócz wspomnianego już Innvigo swoje produkty promowały także inne firmy produkujące środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny czy urządzenia niezbędne w gospodarstwie rolnym. W tym gronie ze względu na znaczące gabaryty wyróżniała się ekspozycja zbiorników na paliwo i nawozy płynne.

– Głównym produktem, który prezentujemy na tych spotkaniach jest zbiornik Swimer Agro Tank 22000 l, do magazynowania RSM – wyjaśnił Przemysław Bochat z firmy Swimer.

Dużą popularnością wśród uczestników warsztatów cieszył się też konkurs, organizowany przez tę toruńską firmę, w którym główną nagrodą jest trening z Mariuszem Pudzianowskim.

Warsztaty Polowe 2022

Po zakończeniu wykładów i prezentacji był czas na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń przy grillu. Taka okazja do spotkania w swobodnej atmosferze, po czasie ograniczeń związanych z pandemią, ucieszyła zarówno klientów jak i ich doradców. Do wieczora czas umilała muzyka prezentowana przez DJ’a i orkiestrę dętą z OSP Domaniów oraz pokazy tańca. Gospodarze zorganizowali również bogato wyposażony plac zabaw dla dzieci i opiekę animatorów.

warsztaty polowe chemirol

Warsztaty Polowe 2022 firmy Chemirol to cykl wydarzeń, które odbywają się w wielu regionach kraju

fot. Marcin Sztypa

– W trakcie rozmów w gospodarstwie można o naszych rozwiązaniach rozmawiać jedynie teoretycznie – powiedział Radosław Pogłodziński z PUH Chemirol. – Możliwość zobaczenia na żywo, w polu, efektów działania kilkudziesięciu kombinacji ochrony, jakie mamy w ofercie, jest tylko podczas takich spotkań. Dlatego warto wygospodarować czas i spotkać się z nami podczas warsztatów polowych. Nie ma lepszej okazji na zapoznanie się z nowościami, które później można wykorzystać we własnym gospodarstwie – dodał. – W tej formule jest czas na spokojną rozmowę i przekazanie klientom wielu informacji o nowościach i dynamicznie zmieniającej się sytuacji w branży. Możemy pomóc rolnikom przygotować się na to co, ze względu na zaburzone obecną sytuacją łańcuchy dostaw może wydarzyć się na rynku jesienią – mówił dyrektor dolnośląskiego oddziału Chemirolu. Warsztaty polowe zakończyły się późnym wieczorem, a wzięło w nich udział blisko 400 osób.

Warsztaty Polowe 2022 to cykl wydarzeń, które odbywają się w wielu regionach kraju. Z pewnością warto zarezerwować czas i wziąć w nich udział. Oto pełna lista spotkań organizowanych przez PUH Chemirol:

24 maja – Obora k. Gniezna
27 maja – Oława k. Wrocławia
2 czerwca – Michałów k. Zamościa
7 czerwca – Suchodębie k. Kutna
9 czerwca – Mełno k. Grudziądza
14 czerwca – Nowielice k. Gryfic

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *