Warsztaty Polowe 2023 w Oborze
W ostatnim dniu maja w Oborze koło Gniezna odbyły się pierwsze Warsztaty Polowe 2023. Jest to cykl terenowych spotkań z rolnikami organizowany przez firmę Chemirol. Bogaty program tego wydarzenia nie pozwalał się nudzić licznie przybyłym gościom zaproszonym przez oddziały firmy z Mogilna i Wągrowca.
Doskonała pogoda sprzyjała uczestnikom tej plenerowej imprezy. Nie brakowało chętnych do przeglądu poletek pokazowych, na których zaprezentowane zostały zarówno odmiany zbóż i rzepaku, jak i technologie ochrony herbicydowej, fungicydowej, odżywiania i biostymulacji roślin.
W czasie imprezy można było zapoznać się także z ofertą firm należących do Grupy Kapitałowej Chemirol. Były to m.in. produkująca maszyny rolnicze Unia Sp. z o.o. i zajmująca się badaniami A.T Sp. z o.o., a także producent środków ochrony roślin INNVIGO Sp. z o.o.
Spis treści
Warsztaty Polowe 2023
Na Warsztatach Polowych Chemirolu w Oborze pojawiło się ponad 500 klientów. Oprócz wspomnianych na wstępie poletek pokazowych na uczestników czekały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, które cieszyły się ogromną popularnością. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziły prelekcje ekspertów i możliwość bezpośrednich rozmów z wieloma specjalistami.
– Warsztaty Polowe traktujemy jako rodzaj święta dla naszych klientów — podkreśla dr Alicja Malewicz-Pełczyńska, Dyrektor Marketingu i PR Chemirol Sp. z o.o. Dlatego nie mogło zabraknąć także poczęstunku i czasu na rozmowy rolników z przedstawicielami firmy.
Jednak Warsztaty Polowe 2023 to przede wszystkim możliwość przeglądu efektów zastosowanych rozwiązań ochrony i odżywiania roślin oferowanych przez Chemirol.
Wśród budzących największe zainteresowanie niezaprzeczalnie prym wiedzie preparat BlueN® pozwalający na wykorzystanie azotu atmosferycznego do odżywiania roślin.
– Naszym celem jest zapoznanie rolników z działaniem i wykorzystaniem mikrobiologii w praktyce. To nie zawsze jest oczywista wiedza dla wszystkich, że mikroorganizmy, np. pożyteczne bakterie uruchamiają w roślinie mechanizmy, z których dotychczas nie korzystała lub korzystała w minimalnym zakresie. Zorganizowaliśmy w tym celu ponad 40 spotkań mikrobiologicznych. W planach mamy ponad 100. Będąc dużym graczem na rynku, jesteśmy odpowiedzialni za poziom wiedzy rolniczej. Na tym polega również postęp. Wskazujemy więc, że konwencjonalna produkcja w połączeniu z innowacyjnymi mikroorganizmami jest ekonomicznie uzasadniona — podkreśla Alicja Malewicz-Pełczyńska.
Nie zabrakło także prezentacji nowości w ofercie produktowej organizatora.
Nowości w portfolio Chemirolu
Cykl polowych spotkań z klientami to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązań. Krzysztof Bzdęga, Dyrektor ds. zarządzania wiedzą Chemirol Sp. z o.o. szczególnie uwadze klientów polecił prepart Cezaro 574 SC.
– Jest to trójskładnikowy herbicyd do zwalczania chwastów w zbożach jesienią. To, co charakterystyczne, to fakt, że Cezaro 574 SC zwalcza doskonale zarówno chwasty jednoliścienne, jak i dwuliścienne, a także chroni przed zachwaszczeniem wtórnym — wylicza zalety herbicydu Krzysztof Bzdęga.
Nowe produkty pojawiły się także w ofercie odmian rzepaku.
– Dwie nowości, jakie chciałbym w tym roku zarekomendować, to odmiana JANOSH i odmiana LID AMOROSO — mówi Rafał Sadowy Dyrektor Działu Nasion firmy PUH „Chemirol” sp. z o.o.
Obie nowości cechuje odporność na wirusa żółtaczki rzepy, jednak są to odmiany o różnych profilach agronomicznych.
– Obydwie odmiany zostały zarejestrowane z najwyższymi rezultatami plonowania — dodaje Rafał Sadowy.
Idę po rekord! – Warsztaty Polowe 2023
Podczas wszystkich wydarzeń z cyklu Warsztaty Polowe 2023 będzie można zapisać się do programu Idę po rekord! W skrócie — są to autorskie technologie rolnicze pozwalające na osiąganie rekordowych plonów zbóż, kukurydzy rzepaku i buraka cukrowego.
– Rolnik po zapisaniu się do programu „Idę po rekord” i określeniu interesującej go uprawy/upraw, w czasie rzeczywistym otrzymuje zalecenia pozwalające zmaksymalizować produkcję roślinną. Mogą one dotyczyć regularnych zabiegów ochrony czy odżywiania roślin, ale także postępowania w sytuacjach nagłych, niespodziewanych. Choćby obniżenia się temperatury, jak to miało miejsce w obecnym sezonie, gdy wystąpiły czerwcowe przymrozki. Mogą zawierać wskazówki dotyczące zaskakującego nalotu szkodników (pod względem ilości bądź gatunku) czy wystąpienia niespodziewanych chorób — informuje dr Alicja Malewicz-Pełczyńska.
Zasięgiem doradztwa firma „Chemirol” obejmuje całą Polskę. Jest to zasługą ponad 220-osobowej grupy specjalistów rozlokowanych w 15 oddziałach, kontrolujących na bieżąco stan upraw w regionach. Ponadto stale prowadzone są odczyty stacji pogodowych.
Komunikaty są wysyłane w formie sms, mailingu, filmów instruktażowych. Mają właściwie postać konkretnych recept, a nie ogólnych opisów. Tak w skrócie wygląda komunikacja w ramach „Idę po rekord”.
– Kilka tysięcy osób przystąpiło już do programu od wiosny 2022 r. Spotykam się z pochlebnymi recenzjami odnośnie do naszego programu. Rolnicy widzą, że przy korzystnej cenowo, bogatej ofercie Chemirolu można zmaksymalizować plonowanie, biorąc pod uwagę uprawę, stanowisko glebowe, dobór technologii rolniczej. Padł już nawet rekord Polski w produkcji buraka cukrowego. Plantator, kierując się naszymi wskazówkami, uzyskał 112,11 t buraków/ha przy polaryzacji 16% — mówi Alicja Malewicz-Pełczyńska.
Kolejnym bonusem dla uczestników „Idę po rekord” jest możliwość skorzystania z badania gleby, przy atrakcyjnej cenowo usłudze.
Dla wszystkich chętnych, którym nie uda się zapisać podczas spotkań dostępna jest także rejestracja na stronie internetowej ideporekord.pl.
Warsztaty Polowe Chemirolu — harmonogram
Organizator w tym roku zaplanował trzy spotkania z cyklu Warsztaty Polowe. JUż odbyły się spotkania w miejscowościach Obora k. Gniezna (31.05. 2023) i Mełno k. Grudziądza (6.06.2023).
Przed nami spotkanie ostatnie. Jeśli komuś nie pasowały uprzednie terminy, zawsze może się wybrać do Małopolski.
- 14.06.2023 — Brzezie k. Bochni
Zobacz nasz reportaż z imprezy Warsztaty Polowe 2023 w Oborze koło Gniezna!
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!