Wysoki plon i jakość zbóż w czterech krokach

Wysoki plon i jakość zbóż w czterech krokach

Nadchodzi czas, w którym będziemy podejmować decyzje dotyczące zakupu nasion. Jak to wpłynie na jakość zbóż i innych upraw? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Zbliża się czas, w którym podejmujemy decyzje dotyczące zakupu nasion. Czym kierować się podczas wyboru nasion? Na jakie parametry nasion należy zwrócić największą uwagę, żeby uzyskać najwyższą jakość zbóż i wysoki plon? Pamiętaj, że budujesz go już w momencie wysiewu!

Przyglądamy się 4 krokom do jakości firmy Top Farms Nasiona, lidera branży, utożsamianym z wysokiej jakości materiałem kwalifikowanym.

jakość zbóż i innych upraw

4 kroki do uzyskania wysokiego plonu według firmy Top Farms Nasiona

Krok 1. OFERTA SPRAWDZONYCH ODMIAN

W kroku pierwszym firma Top Farms Nasiona wybiera odmiany, które najlepiej klimatyzują się w naszych warunkach, a następnie poddaje je szczegółowej weryfikacji względem ich adaptacji do warunków polowych. Weryfikacja ta jest możliwa dzięki wieloletnim doświadczeniom polowym, badaniom oraz znajomości rynku. Firma Top Farms Nasiona w swojej ofercie posiada najlepsze odmiany, które od lat sprawdzają się w polskich warunkach.

Potencjał genetyczny daje większy plon

Krok 2. STANDARYZOWANE ROZMNOŻENIA

Kolejnym krokiem do jakości jest standaryzacja rozmnożeń. Produkcja nasion odbywa się tylko na sprawdzonych, wielkoobszarowych plantacjach, wyłącznie po przedplonie dwuliściennym. Daje to gwarancję, uzyskania materiału nie porażonego przez grzyby z rodzaju Fusarium, w dużych wyrównanych partiach.  Za jakość polową nasion odpowiada Centralna Grupa Nasienna.

Krok 3. NOWOCZESNA PRODUKCJA MASZYNOWA

W kolejnym etapie nasiona poddawane są unikalnej technologii czyszczenia, a następnie precyzyjnie zaprawiane. Szczególną wagę przykłada się do dokładnego pokrycia nasion zaprawą. Dzięki tym zabiegom nasiona są dokładnie wyczyszczone, wyrównane i pokryte dobrymi zaprawami. Przez to rośliny są skutecznie chronione w początkowych fazach wzrostu. Tak przygotowany materiał siewny przekłada się na lepsze i wyrównane wschody roślin oraz ich wyższą zdrowotność. A to ma wpływ na ich lepsze przezimowanie.

Zaprawione nasiona dają plon nawet o 10 % większy

 Krok 4. DORADZTWO

Ostatni krok jakości firmy Top Farms Nasiona to doradztwo. Dzięki kompleksowemu doradztwu klienci mogą liczyć na fachową poradę specjalistów przez cały rok. Doradztwo to obejmuje decyzje zarówno dotyczące wyboru odpowiedniej odmiany, jak i opiekę nad plantacjami.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Z forum

Powiązany temat:

Odmiany pszenicy ozimej
grzegorzw1971
Znacie jakąś odmiane pszenicy z grupy ,,c" (paszówke) o niedużych wymaganiach,dobrej mrozoodporności, i o grubym ciężkim ziarnie?
zobacz więcej »
adrianooo1234
Ja jestem ze świętokrzyskiego z powiatu jedrzejowskiego
zobacz więcej »
hardkor113
Każda pszenica jest droga czy to Zepelin czy hondia czy coś innego.Dla mnie to nie wart tych pieniedzy ale trzeba odżałować te 200zł i co jakiś czas wymienić na coś nowego....
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij