XXIV Wystawa Zwierząt Hodowlanych Książ 2019
W dniach 22-23 czerwca 2019 r. przeszło kilkaset zwierząt hodowlanych prezentowało swoje walory podczas wystawy organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wraz z Ośrodkiem Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o., Zakładem Stado Ogierów Książ, oraz ze związkami hodowców bydła mlecznego, mięsnego, hodowli koni, kóz, owiec, gołębi.
Na ringu podczas tych dwóch dni zaprezentowało się ponad 70 sztuk bydła mlecznego w różnych kategoriach. Oprócz nich swoje atuty przedstawiały konie, owce, kozy, króliki, drób ozdobny, a także gołębie.
Spis treści
Bogaty program wystawy w Książu
W pierwszym dniu wystawy przewidziano w programie następujące atrakcje: ocena bydła mlecznego i mięsnego, ocena koni, królików, owiec, drobiu i gołębi rasowych, które spotkało się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości. Równie interesującym punktem programu były pokazy strzyżenia owiec, a także występy artystyczne i konkursy skierowane do dzieci i dorosłych.
Wystawa zwierząt hodowlanych. Dzień drugi
Drugi dzień wystawy rozpoczął się od części oficjalnej, w trakcie której były wręczane oznaki honorowe ,,Zasłużony dla Rolnictwa”. W czasie niedzielnej imprezy swój jubileusz 25-lecia obchodziła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która również przygotowała ciekawy program podczas swoich okrągłych obchodów. W godzinach południowych przyszedł czas na kulminacyjny moment wystawy, a mianowicie wręczanie nagród nagrodzonym związkom hodowców zwierząt, a także wybór czempionów i wiceczempionów w ramach danej grupy zwierząt. Kolejnym punktem tego wydarzenia był konkurs ,,Młodego hodowcy” skierowany dla dzieci, polegający na pokazie cieląt. Końcowe godziny wystawy upłynęły pod znakiem prezentacji poszczególnych wystawców, dwóch konkursów o tematyce zwierzęcej, a także występu zespołu ,,Echo”.
Wystawy zorganizował Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wraz z Ośrodkiem Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o., Zakładem Stado Ogierów Książ, oraz ze związkami hodowców bydła mlecznego, mięsnego, hodowli koni, kóz, owiec, gołębi.
Misja wystawy zwierząt hodowlanych
W trakcie wystawy zarówno pierwszego jak i drugiego dnia równoległe odbywały się szkolenia dla producentów bydła. Swoje stoiska zaprezentowały też liczne instytucje państwowe i firmy rolnicze zajmujące się m.in. żywieniem zwierząt, sprzedażą maszyn rolniczych itd.
Wystawa ta miała na celu promować chów i hodowlę zwierząt gospodarskich na Dolnym Śląsku, a także ukazać innowacyjne rozwiązania, które są coraz to bardziej popularne w produkcji zwierzęcej.
Mogłem przyjechać ze swoimi ślimakami, aż się dziwię, że nikogo z tej branży nie było.Hodowla ślimaków chyba wciąż jest niszową sprawą, a warto w to zainwestować. 😉