Redakcja

Redakcja:
kontakt@agrofakt.pl

Wydawca:
Nowe Media Rolnicze Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 14 D, 53-609 Wrocław
telefon: +48 (71) 792 06 90
kontakt@nowemediarolnicze.pl

Reklama:
Karol Garbaczonek

Agricultural Content and Online Ads Specjalist
Tel. kom.: +48 603 584 524
e-mail: karol.garbaczonek@adagri.com

Autorzy

Magdalena Kowalczyk, dziennikarz

Magdalena Kowalczyk

Autorka programu interwencyjnego „O tym się mówi” w Ogólnopolskiej Telewizji Rolniczej. Dziennikarka internetowa i telewizyjna. Specjalizuje się w tematach społecznych i ekonomicznych. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

mgr inż. Ewelina Marciniak, redaktor

mgr inż. Ewelina Marciniak

Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na kierunku rolnictwo o specjalności agronomia. Doświadczenie rolnicze zdobywała gospodarstwie rolnym położonym w Gminie Milicz i w Lehr- und Versuchsgut Köllitsch. Pracowała w ARiMR oraz Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. W agrofakt.pl zajmuje się Ekonomiką i Zarządzaniem Gospodarstwem Rolnym oraz Aktualnościami Rolniczymi. Pasjonuje się projektowaniem i tworzeniem ogródków w szkle - www.facebook.com/ogrodkiwszkle/

Agata Piechota, dziennikarz

Agata Piechota

Dorastała w niewielkiej wsi, w otoczeniu roślin i zwierząt. W gospodarstwie dziadków nauczyła się doić krowy i odróżniać kultywator od pługa. Zdobytą w dzieciństwie wiedzę praktyczną nieustannie uzupełnia o teorię. Przedmiotem jej szczególnego zainteresowania są maszyny rolnicze oraz wszelkie branżowe nowinki i ciekawostki.

Tadeusz Śmigielski, dziennikarz

Tadeusz Śmigielski

Były instruktor i doradca rolny, kierownik powiatowego biura ARiMR. Obecnie nauczyciel w zespole szkół rolniczych. Od wielu lat mieszka na wsi, dzięki czemu doskonale zna jej problemy, potrzeby i walory. Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Studiów Podyplomowych Wiedzy o Unii Europejskiej „Agro Unia” w zakresie agrobiznesu, systemów zarządzania oraz funduszy strukturalnych w ramach UE.

Małgorzata Srebro, redaktor

Małgorzata Srebro

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Z branżą rolniczą związana od zakończenia studiów, choć już w wieku trzech lat odróżniała stonkę od skrzypionki. Zwolenniczka integrowanej produkcji, specjalizująca się w ochronie roślin rolniczych i nie tylko. Czas wolny poświęca na pracę w małym gospodarstwie rolnym nabytym kilka lat temu.

Tomasz Kodłubański, dziennikarz

Tomasz Kodłubański

Specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce rolniczej. Przeprowadził setki wywiadów z rolnikami, producentami rolnymi oraz ludźmi, dla których dobro polskiej wsi jest najważniejsze. Najlepiej czuje się w bezpośrednim kontakcie z osobami pracującymi na wsi.

Daniel Biernat, dziennikarz

Daniel Biernat

Były pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także reporter Ogólnopolskiej Telewizji Rolniczej i Regionalnej Telewizji Łużyce. Pracownik telewizji TVT. Specjalizuje się w tematach związanych z produkcją rolną, a także kwestiach społecznych. Absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Adam Ładowski, dziennikarz

Adam Ładowski

Elektronik i dyplomowany mechanizator rolnictwa. Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UWro oraz PR. Mechanik z 25-letnim doświadczeniem w obrocie częściami zamiennymi do ciągników i maszyn rolniczych. Dziennikarz, tłumaczący mechanikę rolniczą prostymi słowami. Audiofil, pasjonat dobrego brzmienia, także ciągników.

Maciej Wołodko, redaktor

Maciej Wołodko

Specjalista w zajmującej się marketingiem rolnym agencji AdAgri, w latach 2018-2019 dziennikarz portalu agroFakt.pl i redaktor działu newsów agrofoto.pl.

Mateusz Kraska, dziennikarz

Mateusz Kraska

Z rolnictwem związany od dzieciństwa. Technik weterynarii oraz zootechnik. Pracował w fermie zarodowej kur mięsnych oraz fermie gęsi. Doświadczenie zdobywał, kontrolując fermy dla ubojni drobiu oraz sprzedając chemię specjalistyczną dla zwierząt hodowlanych. Od kilku lat związany rolnictwem jako dziennikarz. Fan bydła mięsnego, drobiu ozdobnego oraz wspinaczki sportowej, pisania reportaży i gotowania.

dr hab. inż. Rafał Bodarski, dziennikarz

dr hab. inż. Rafał Bodarski

Pracował w Katedrze Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalizował się w zakresie żywienia zwierząt przeżuwających i produkcji pasz gospodarskich, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych metod konserwacji na drodze kiszenia. Współpracował z licznymi czasopismami doradzającymi hodowcom bydła mlecznego i mięsnego z terenu całej Polski, autor wielu szkoleń terenowych dotyczących żywienia bydła i zarządzania bazą paszową w gospodarstwach je utrzymujących.

dr inż. Anna Wondołowska-Grabowska, dziennikarz

dr inż. Anna Wondołowska-Grabowska

Adiunkt w Katedrze Szczegółowej Uprawy Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zajmuje się technologią roślin – m.in. oleistych, przemysłowych i energetycznych – oraz chromatografią olejów. Współwłaścicielka gospodarstwa rolnego. Hobby: fotografia, majsterkowanie.

mgr inż. Agata Kaczmarek, redaktor

mgr inż. Agata Kaczmarek

Absolwentka kierunku rolnictwo ze specjalizacją ochrona roślin. Życie zawodowe związała z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie od roku 2006 pracuje w Zakładzie Fitopatologii i Mykologii Katedry Ochrony Roślin na stanowisku specjalisty. W czasie wolnym lubi czytać literaturę faktu oraz kryminały.

mgr Tomasz Wandas, dziennikarz

mgr Tomasz Wandas

mgr Tomasz Wandas Absolwent teologii na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, doktorant tejże uczelni. Nauczyciel religii, dziennikarz i redaktor, z pasji sadownik.

mgr inż. Anna Bartosik, redaktor

mgr inż. Anna Bartosik

Doktorantka Zakładu Hodowli Trzody Chlewnej, którym kieruje prof. dr hab. inż. Damian Knecht, Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tematem pracy doktorskiej jest wpływ zarażenia endopasożytami loch na wyniki ich użytkowości rozpłodowej z uwzględnieniem fazy fizjologicznej w trakcie całego okresu utrzymywania w stadzie.