ARiMR: dopłaty bezpośrednie dla rolników: jaki rok dla rolnictwa?

Trudno przewidzieć, jaki w końcowym rozrachunku będzie to rok dla polskiego rolnictwa.

Wiadomo natomiast, że niezależnie od tego, ile pieniędzy popłynie na polską wieś za pośrednictwem ARiMR, to każda ich ilość zostanie przez rolników zagospodarowana. Czyhające zagrożenia, jak choćby Afrykański Pomór Świń (ASF), mają na to bezpośredni wpływ.

Dobry rok dla polskiej wsi

To był dobry rok dla polskiej wsi, ponieważ kampania 2015 zakończona sukcesem wypłat, kampania 2016 idzie zgodnie z terminem. Idzie na polską wieś 10 mld [red. złotych] zaliczek, czego jeszcze żaden rząd nie przerabiał – to jest niesamowity sukces. Już mamy wypłacone 9 miliardów złotych – mówi, specjalnie dla agroFakt.pl, prezes ARiMR Daniel Obajtek.

Obejrzyj wypowiedź i dowiedz się więcej z materiału Ewy Ploplis (agroFakt.pl): Wypłaty zaliczek dopłat dla rolników i PROW 2014–2020: konferencja ARiMR

Miliardy na polską wieś

ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) poinformowała podczas ostatniej konferencji (18 listopada 2016) o miliardach złotych, które płyną na polską wieś. Ogłoszonych zostało 13 naborów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na kwotę 8 mld zł.

Prezes ARiMR Daniel Obajtek zachęca nie tylko rolników, ale też firmy i samorządy do tego, by aktywnie kontaktowali się z biurami informacji. A także dowiadywali się, jakie będą następne nabory.

Wygenerowanie większych funduszy  przez ARiMR

Jest również harmonogram naborów, więc każdy wie na półtora roku, jakie będą ogłoszone programy [red. PROW]. I ma możliwość do tych programów się przygotować – dodał prezes ARiMR.

Podczas konferencji zwrócono jednocześnie uwagę, że wiele zmian i oszczędności wprowadzonych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyczyniło się do wygenerowania większych funduszy na wsparcie polskiego rolnictwa. 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

NOWOŚĆ | SU TARROCAPrzeczytaj Nawet 115.3% wzorca wg COBORU

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *