Kolejne odroczenie dopłat?

Kolejne odroczenie dopłat?

Ponad 31 tys. gospodarzy w samym woj. świętokrzyskim otrzymało informację o przełożeniu terminu wypłacania dopłat bezpośrednich. Dlaczego?

W woj. świętokrzyskim ponad 31 tys. rolników otrzymało informację o odroczeniu wypłaty płatności bezpośrednich do 31 maja. Dlaczego?

W tym roku rolnicy czekający na wypłaty dopłat bezpośrednich nie mają powodów do zadowolenia. Kolejne opóźnienia wystawiają na próbę nie tylko ich cierpliwość, ale i portfele. Wokół tematu narasta też coraz więcej niedomówień. Sprawę listów, jakie otrzymali gospodarze, wyjaśnia nam biuro prasowe Agencji:

Pismo to nie oznacza, że skończyły się pieniądze, tylko informuje o tym, że ostateczny termin na wydanie dopłat został wydłużony, w tym konkretnym przypadku do 31 maja 2016 r.

biuro prasowe ARiMR

– Tego typu pisma są standardowo wysyłane do wszystkich rolników, którzy złożyli wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w danym roku, w tym konkretnym przypadku w 2015 r., ale do 1 marca roku następnego. Nie została wydana decyzja przyznająca im takie dopłaty. Pismo to nie oznacza, że skończyły się pieniądze, tylko informuje o tym, że ostateczny termin na jej wydanie został wydłużony, w tym konkretnym przypadku do 31 maja 2016 r. Decyzja w sprawie przyznania dopłat może zostać wydana oczywiście wcześniej, jest to uzależnione od zakończenia wszystkich kontroli. Jednocześnie informujemy, że Agencja zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła wypłatę płatności dla młodych rolników. Płatności te są sukcesywnie wypłacane po zakończeniu weryfikacji warunków przyznania płatności, o które ubiega się rolnik – wyjaśnia ARiMR.

Miejmy zatem nadzieję, że rolnicy jak najszybciej otrzymają pieniądze.

Program Leader: jak dostać grant?

Narzędzie jakim jest Leader pozwala mieszkańcom wsi wprowadzać w życie starą zasadę: Nihil Novi - nic o nas bez nas

17 marca 2018

Budowa zapory wzdłuż wschodniej granicy jeszcze w tym roku

Resort rolnictwa zapowiada budowę płotu wzdłuż wschodniej granicy z Białorusią i Ukrainą, ale wielu rolników ma wątpliwości, czy taka inwestycja ma sens.

21 marca 2018

e-wnioski – jakie konsekwencje czekają rolników, jeśli źle je wypełnią?

Czy e-wnioski można poprawiać po ich złożeniu? Czy wprowadzone błędne dane będzie poprawiał rolnik i ARiMR, a na ile skoryguje to system informatyczny?

12 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij