Kolejne odroczenie dopłat?

W woj. świętokrzyskim ponad 31 tys. rolników otrzymało informację o odroczeniu wypłaty płatności bezpośrednich do 31 maja. Dlaczego?

W tym roku rolnicy czekający na wypłaty dopłat bezpośrednich nie mają powodów do zadowolenia. Kolejne opóźnienia wystawiają na próbę nie tylko ich cierpliwość, ale i portfele. Wokół tematu narasta też coraz więcej niedomówień. Sprawę listów, jakie otrzymali gospodarze, wyjaśnia nam biuro prasowe Agencji:

Pismo to nie oznacza, że skończyły się pieniądze, tylko informuje o tym, że ostateczny termin na wydanie dopłat został wydłużony, w tym konkretnym przypadku do 31 maja 2016 r.

biuro prasowe ARiMR

– Tego typu pisma są standardowo wysyłane do wszystkich rolników, którzy złożyli wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w danym roku, w tym konkretnym przypadku w 2015 r., ale do 1 marca roku następnego. Nie została wydana decyzja przyznająca im takie dopłaty. Pismo to nie oznacza, że skończyły się pieniądze, tylko informuje o tym, że ostateczny termin na jej wydanie został wydłużony, w tym konkretnym przypadku do 31 maja 2016 r. Decyzja w sprawie przyznania dopłat może zostać wydana oczywiście wcześniej, jest to uzależnione od zakończenia wszystkich kontroli. Jednocześnie informujemy, że Agencja zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła wypłatę płatności dla młodych rolników. Płatności te są sukcesywnie wypłacane po zakończeniu weryfikacji warunków przyznania płatności, o które ubiega się rolnik – wyjaśnia ARiMR.

Miejmy zatem nadzieję, że rolnicy jak najszybciej otrzymają pieniądze.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *