MRiRW potwierdza – będzie zwrot kosztów za wniosek o dopłaty bezpośrednie 2025

To już pewne! Rolnicy już wkrótce będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów za wypełniony wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2025 rok. MRiRW potwierdziło uruchomienie nowego programu dla rolników, którzy ponieśli koszty za wypełnienie wniosku o dopłaty bezpośrednie za 2025 rok. 

MRiRW poinformowało o uruchomieniu programu, który umożliwia rolnikom odzyskanie kosztów poniesionych za wypełnienie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Sprawdźmy zatem, kto i na jakich zasadach będzie mógł otrzymać zwrot kosztów za wniosek o dopłaty bezpośrednie 2025.

Reklama

Nowy program dla rolników — zwrot kosztów za wniosek o dopłaty bezpośrednie 2025

Zwrot pieniędzy otrzymają rolnicy, którzy skorzystali z odpłatnej pomocy przy przygotowaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025. Pod warunkiem że producenci poniesione wydatki udokumentują fakturą. Dotyczy to zarówno usług świadczonych przez ośrodki doradztwa rolniczego (ODR), jak i inne uprawnione podmioty, takie jak np. izby rolnicze czy firmy doradcze.

Zwrot kosztów za wniosek o dopłaty bezpośrednie 2024

MRiRW uruchamia nowy program dla rolników. Sprawdzamy, na czym ten program polega i kto będzie mógł z niego skorzystać.

fot. Canva

Ile trzeba zapłacić za wypełnienie wniosku o dopłaty bezpośrednie?

Przypomnijmy, że aktualnie rolnicy za wypełnienie wniosku o dopłaty bezpośrednie przez pracowników ośrodków doradztwa rolniczego w zależności od liczby działek ewidencyjnych podanych we wniosku muszą zapłacić od 75 do 215 zł i więcej. Takie ceny wynikają z cennika usług podanych przez DODR. 

Wkrótce jednak rolnicy będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych za wniosek o dopłaty bezpośrednie 2025. Na jakich więc zasadach będzie wyliczany zwrot w ogłoszonym przez MRiRW programie dla rolników?

Zwrot, ustalony na poziomie stawek przyjętych przez MRiRW dla ośrodków doradztwa rolniczego w roku 2024 i powiększony o 5% wskaźnik inflacji, realizowany będzie na podstawie faktur wystawianych rolnikom przez firmy świadczące usługi doradcze (ODR, IR i inne podmioty) – wyjaśnia resort rolnictwa.

Na chwilę obecną resort rolnictwa nie ujawnia więcej szczegółów w sprawie nowego programu dla rolników. Zachęca jednak producentów do śledzenia profili społecznościowych MRiRW, na których wkrótce ma pojawić się więcej szczegółów w tej sprawie.

Źródło: MRiRW; Facebook MRiRW; DODR

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. Rozczarowany. pisze:

    Nie wierzę… Co jeszcze państwo będzie finansować rolnikom? Wypite browary w czasie pracy na polu? Rolnicy są aż tak nieudolni że trzeba im pomagać we wszystkim?