Do 8 marca trwają publiczne konsultacje

Do 8 marca trwają publiczne konsultacje

Publiczne konsultacje w sprawie zazieleniania zakończą się 8 marca. Przedstawiciele rolników oraz rządu zachęcają do wzięcia udziału.

Jak już pisaliśmy, trwają publiczne konsultacje w sprawie zazieleniania. Przedstawiciele związków rolniczych oraz politycy zachęcają do wzięcia w nich udziału.

Wprowadzenie wymogu zazieleniania było jednym z argumentów mających przekonać polityków, że wspólna polityka rolna i system dopłat nadal są potrzebne. Nikt jednak nie spodziewał się tak wielu trudności podczas jego wdrażania. Wiktor Szmulewicz z Krajowej Rady Izb Rolniczych w wypowiedzi dla Agrobiznesu podkreślił, że system należy uprościć. Rolnik starający się o dopłatę ma bowiem do wypełnienia zbyt wiele zagmatwanych dokumentów. Konsultacje mają w tym pomóc.

Rolnicy mają też niewiele czasu na zmianę podjętych decyzji dotyczących struktury zasiewu i w efekcie wiele pól leży odłogiem.

– Koszty obsługi całego systemu z roku na rok są coraz większe, a środki na bezpośrednią pomoc maleją – dodaje Szmulewicz.

Podobnego zdania jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Uproszczenia są niezbędne. Problemy mają nie tylko rolnicy, ale i sam system informatyczny jest wadliwy. Należy szukać takiego rozwiązania, które nie będzie zbyt skomplikowane – powiedział Krzysztof Jurgiel.

Rolnicy indywidualni, organizacje pozarządowe oraz jednostki badawcze mogą do 8 marca wyrażać swoje opinie przez stronę MRiRW.

Golden Delicious – smakowita zieleń w polskich sadach

Golden Delicious to obok Gali najczęściej obecnie uprawiana w Polsce odmiana jabłoni. Walory smakowe jabłek powodują wzrost zainteresowania sadowników.

9 października 2017

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Przez żołądek do serca? Wygląda na to, że Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego znalazł receptę aby trafić do serc nie tylko rolników.

7 października 2017

Retro show czyli jak drzewiej bywało – impreza nie tylko dla rolników

Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie może pochwalić się imprezą w stylu retro. Jesienne retro show, bo to przecież jest muzeum.

7 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij