Mniejsze zainteresowanie dopłatami do materiału siewnego

Download PDF

Choć nabór wniosków na przyznanie pomocy do materiału siewnego upłynął 25 czerwca, sporo jeszcze czasu upłynie, zanim rolnicy ubiegający się o dopłaty zobaczą pieniądze na koncie. Już dziś jednak wiadomo, że zainteresowanie pomocą nie było tak duże, jak przewidywano.

Według prognoz w tegorocznym naborze o dopłaty do materiału siewnego wnioski złożyć miało ok. 78 tys. rolników. Tymczasem okazało się, że zainteresowanie było mniejsze.

– Łącznie do Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego złożono 72,3 tys. wniosków – podaje rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego. – W tym roku na dopłaty przewidziano w budżecie krajowym 90,6 mln zł. Stawki zostaną ustalone do końca września przez rozporządzenie Rady Ministrów. Decyzje dla beneficjentów wydawane będą w terminie do 60 dni po wejściu w życie rozporządzenia.

Co to oznacza dla samych zainteresowanych? Nic innego, jak tylko długie czekanie zarówno na informacje dotyczące wysokości dopłat, jak i na same pieniądze.

– Już dawno zapomniałem o tym, że złożyłem wniosek o dopłaty do materiału siewnego – mówi Adam Sulejewski, rolnik z okolic Grunwaldu. – Kiedyś wypłaty szły zdecydowanie sprawniej. Teraz nie wiem, ile dostanę i kiedy. Optymistycznym terminem jest pewnie koniec roku.

 

Zobacz też: Jak powstaje materiał kwalifikowany?

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o